Czy siatkarze z Polski wreszcie przełamią klątwę z ćwierćfinału?

- Powołując kadrę kierowałem się nie tylko formą, ale także tym, jaką dyspozycję mogą pokazać siatkarze w Paryżu - mówi Nikola Grbić

Memoriał Wagnera. Polska – Niemcy: twarda walka, powiew optymizmu

W drugim meczu na Memoriale Wagnera Polacy po zaciętym meczu pokonali reprezentację Niemiec 3:2 (20:25, 22:25, 25:19, 25:21, 15:12). Jest nad czym pracować, ale cieszy zwycięstwo wyszarpane mimo nie najlepszej formy.

Trzecie miejsce siatkarzy w Lidze Narodów. Kto poleci na igrzyska w Paryżu?

Polscy siatkarze nie zdominowali w tym roku Ligi Narodów, a Nikola Grbić dostał informacje, co można i należy poprawić przed turniejem olimpijskim w Paryżu.

Liga Narodów. Polska - Słowenia: jest medal, kompleks przełamany

Po zwycięstwie nad Słowenią 3:0 (26:24, 25:16, 25:17) reprezentacja Polski zajęła trzecie miejsce w Lidze Narodów. Nikola Grbić chyba jest już coraz bliżej decyzji o składzie na turniej olimpijski.

Polska-Francja 2:3. Andrea Anastasi: Lepiej, że Polacy przegrali teraz

Na tym etapie wszyscy selekcjonerzy mieszają w składach i szukają najlepszych rozwiązań. Przed turniejem olimpijskim nie można wkładać na drużynę zbyt dużej presji.

Siatkarska Liga Narodów. Twarda walka, finał nie dla Polaków

Igrzyska olimpijskie są coraz bliżej, a Nikola Grbić ciągle szuka idealnego przepisu na reprezentację Polski. Musi wybrać takich siatkarzy, którzy gwarantują mu, że uniosą ciężar turnieju w Paryżu i będą w najwyższej formie.

Nikola Grbić wybiera szczęśliwą trzynastkę

Zaczyna się turniej finałowy Ligi Narodów, ale dla Polaków to tylko etap na drodze do igrzysk olimpijskich w Paryżu.

Finał Ligi Narodów nie dla polskich siatkarek. Przegrały z Włoszkami

Polskie siatkarki nie zagrają w finale Ligi Narodów. W półfinale pokonała je reprezentacja Włoch. Przegrały w trzech krótkich setach.

Jastrzębski Węgiel wietrzy szatnię. Mistrzów Polski opuści jedenastu siatkarzy

Mistrz Polski i finalista Ligi Mistrzów stracił już trzech podstawowych graczy, bo Jastrzębski Węgiel opuszczą latem Jurij Gładyr, Jean Patry oraz Rafał Szymura. Nowych pracodawców mają lub szukają także siatkarze drugiego i trzeciego planu.

USA pierwszym rywalem Polaków w sezonie olimpijskim. Sufit zniknął z oczu

Polscy siatkarze zaczynają sezon olimpijski i pierwszy turniej Ligi Narodów. Zagrają w Antalyi, gdzie kilka dni temu imprezę doskonale otworzyły siatkarki.

Liga Narodów. Historyczny sukces polskich siatkarek przed igrzyskami w Paryżu

Dwa zwycięstwa w Lidze Narodów odniosły polskie siatkarki na starcie sezonu olimpijskiego i awansowały na piąte miejsce w rankingu FIVB. Stawką jest nie tylko udział w turnieju finałowym, ale także łatwiejsza droga do medalu w Paryżu.

Piotr Gruszka: Poznajmy swoją wartość, a później pracujmy na marzenia

Nikola Grbić ma raczej gotową reprezentację, ale pierwszy raz musi odbudowywać zawodników poobijanych po sezonie – mówi „Rz” Piotr Gruszka, były siatkarz, wicemistrz świata i mistrz Europy.

Siatkarze Jastrzębskiego Węgla nie wygrali Ligi Mistrzów. Trentino za silne

Itas Trentino pokazał moc w finale Ligi Mistrzów i pokonał Jastrzębski Węgiel 3:0 (25:20, 25:22, 25:21).

Świderski: Zdominowaliśmy europejskie rozgrywki w siatkówce

Dla kibiców na pewno jest ciekawiej, jeśli pojawiają się nowe kluby, które mają do dyspozycji duże pieniądze i stawiają sobie ambitne cele. To świadczy o rozwoju PlusLigi - mówi „Rz” Sebastian Świderski, prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej (PZPS).

Piękny finał wyjątkowego sezonu. Jastrzębski Węgiel może potwierdzić dominację polskich klubów

Jastrzębski Węgiel zmierzy się w niedzielę z Itasem Trentino w finale Ligi Mistrzów. PlusLiga chce potwierdzić swoją dominację w Europie.

Najpierw Chemik, potem ZAKSA. Grupa Azoty rezygnuje ze sponsorowania klubów siatkarskich

Państwowy koncern Grupa Azoty wycofał się ze sponsorowania dwóch utytułowanych i zasłużonych klubów - Chemika Police i ZAKSY Kędzierzyn-Koźle. Jaka czeka ich przyszłość?

PlusLiga: Jastrzębski Węgiel Mistrzem Polski. Mecz godny finału

Po zaciętej walce drużyna z Jastrzębia-Zdroju pokonała Aluron CMC Wartę Zawiercie 3:1 (25:19, 21:25, 25:23, 25:18) i obroniła tytuł.

Nerwy, przepychanki, kłótnie: Zawiercie nie rezygnuje z marzeń

W drugim meczu finału Aluron CMC Warta Zawiercie pokonało 3:1 Jastrzębski Węgiel. O tytule mistrzów Polski zadecyduje niedzielny mecz. Gospodarzem będzie Jastrzębski Węgiel.