Porażka Igi Świątek w półfinale w Dubaju. Mistrzynie też się męczą

Wygrać dwa kolejne turnieje z cyklu WTA 1000 w Zatoce Perskiej to zadanie za trudne nawet dla Igi Świątek. Może uda się jej w Indian Wells i Miami.

Iga przegrała. O tytuł w Dubaju zagrają Jasmine Paolini i Anna Kalińska

Finał turnieju WTA 1000 w Dubaju był nie do przewidzenia. Są w nim Włoszka z trzeciej dziesiątki świata i Rosjanka z czwartej. Paolini pokonała w półfinale Soranę Cirsteę, Kalińska, największa sensacja turnieju, Igę Świątek

Iga Świątek w Dubaju: kierunek finał

Obok Polki, która pokonała w ćwierćfinale Chinkę Qinwen Zheng 6:3, 6:2, półfinalistkami turnieju WTA 1000 w Dubaju zostały nierozstawione Jasmine Paolini i Sorana Cirstea

Iga Świątek pokonała w Dubaju Elinę Switolinę. Wimbledon został zapomniany

W Dubaju sprawy wróciły na zwykłe tory: w 1/8 finału Iga Świątek wygrała z Eliną Switoliną, Magdalena Fręch przegrała z Jeleną Rybakiną. W czwartek ćwierćfinały

Tenis w Dubaju. Iga Świątek robi swoje, Aryna Sabalenka już przegrała

Turniej WTA 1000 w Dubaju ma pierwszą wielką sensację, mistrzyni Australian Open, druga rakieta świata Aryna Sabalenka odpadła po porażce z Donną Vekić. Polskie mecze na duży plus – w trzeciej rundzie są Iga Świątek i Magdalena Fręch.

Jannik Sinner, czyli ciąg dalszy nastąpi

Mistrz Australian Open po sukcesie w Rotterdamie został pierwszym Włochem w pierwszej trójce rankingu ATP. Rodacy już widzą go na pozycji lidera.

Trzeci złoty sokół Igi Świątek. Obroniła tytuł w Dausze

Przed Igą Świątek teraz Dubaj, gdzie rok temu była w finale. Może będzie mecz na szczycie z wracającą do gry Aryną Sabalenką.

Iga Świątek została potrójną mistrzynią w Dausze

Finał był pełen emocji, walka zaciekła, ale Jelena Rybakina zmierzyła się z Igą, której nieustępliwości w sobotę nie dorównałaby żadna tenisistka. Polka wygrała 7:6 (10-8), 6:2 i już trzeci raz, rok po roku, zdobyła tytuł w Katarze

Iga Świątek zmierzy się w finale w Dausze z Jeleną Rybakiną

Polka nie zagrała meczu półfinałowego, gdyż Karolina Pliskova nie była w stanie wyjść na kort. Rybakina zwyciężyła w dwóch setach Anastazję Pawliuczenkową. Mecz o tytuł w sobotę.

Wielki tenis. Cykl premium szuka zgody i pieniędzy

Świat tenisa czeka na reorganizację, czyli utworzenie cyklu kilkunastu turniejów, z Wielkim Szlemem włącznie, tylko dla najlepszych. Pomysł jest, brakuje zdecydowania działaczy oraz finansowania.

Tenis w Dausze. Iga Świątek uciszyła Wiktorię Azarenkę

Mecz z Białorusinką zakończył się ładnym zwycięstwem polskiej tenisistki 6:4, 6:0. Jest półfinał, jest szansa na trzeci z rzędu finał Igi w stolicy Kataru. Następna na tej drodze jest Naomi Osaka lub Karolina Pliskova

Hubert Hurkacz odpadł z turnieju w Rotterdamie

Druga runda turnieju ATP 500 ABN AMRO Open znów była ostatnią dla polskiej rakiety numer 1. Hurkacz przegrał z Holendrem Tallonem Griekspoorem po trzech zaciętych setach zakończonych tie-breakami. Po tygodniu przerwy Polak zagra w Dubaju.

Tenis w Dausze. Iga Świątek pospiesznym do ćwierćfinału

Jekaterina Aleksandrowa stawiała w drugim secie opór, ale Polka pokonała Rosjankę w dobrym stylu 6:1, 6:4 i awansowała do ćwierćfinału turnieju WTA 1000 w stolicy Kataru. Przed Igą w czwartek mecz z Jeleną Ostapenko lub Wiktorią Azarenką.

Iga Świątek szuka równowagi. Zagra o awans do ćwierćfinału turnieju w Dausze

Polka zagra w środę z Jekateriną Aleksandrową o awans do ćwierćfinału turnieju w Dausze oraz podtrzymanie marzeń o trzecim z rzędu sukcesie w Qatar Open.

Turniej ATP w Rotterdamie. Hubert Hurkacz zaserwował pierwsze zwycięstwo

Spotkanie pierwszej rakiety polskiego tenisa z najlepszym tenisistą czeskim Jirim Lehecką (32. ATP) zakończyło się wynikiem 6:3, 6:7 (9-11), 7:6 (11-9) dla Hurkacza. Następnym rywalem Hubiego będzie Holender Tallon Griekspoor (29. ATP)

Iga Świątek i Magda Linette z pierwszymi zwycięstwami w Dausze

Magda Linette po wygranym meczu pierwszej rundy turnieju Qatar TotalEnergies Open 2024 dostała urodzinowy tort. Iga Świątek wróciwszy do akcji po Australian Open od razu przeszła drugą rundę. Odpadła Magdalena Fręch

Czas Kataru, czyli Iga wraca do akcji

Wygrała w Dausze dwa lata temu, wygrała przed rokiem. Iga Świątek wznawia sezon w miejscu dla niej szczęśliwym, bez Aryny Sabalenki i Jessiki Peguli w drabince pierwszego tegorocznego turnieju z cyklu WTA 1000.

Tenis w Marsylii. Hubert Hurkacz nie zagra w finale

Obrony tytułu przez polskiego tenisistę nie będzie – Hurkacz przegrał w półfinale turnieju ATP 250 Open 13 Provence z Ugo Humbertem 4:6, 4:6 i może już kierować się na kolejne zawody – w Rotterdamie