Memoriał Ireny Szewińskiej. Natalia Kaczmarek i Paweł Fajdek błyszczą formą

Natalia Kaczmarek z czasem 49.86 wygrała bieg na 400 metrów podczas 6. Memoriału Ireny Szewińskiej w Bydgoszczy. Najlepszy w rzucie młotem był Paweł Fajdek, który pokonał Wojciecha Nowickiego.

Memoriał Ireny Szewińskiej. Gwiazdy wystąpią w Bydgoszczy

Medaliści mistrzostw świata i Europy oraz największe gwiazdy polskiej lekkiej atletyki wystąpią na Memoriale Ireny Szewińskiej, który odbędzie się 20 czerwca w Bydgoszczy. Początek zawodów o 18.00.

Lekkoatletyka. Najgorsze mistrzostwa Europy od 12 lat

Sześć medali zdobyli Polacy na mistrzostwach Europy w Rzymie. To rozczarowujący wynik. Ostatniego dnia dorobku nie zdołała powiększyć nawet kobieca sztafeta 4 x 400 m z Natalią Kaczmarek na ostatniej zmianie.

Rekord Polski Natalii Kaczmarek. Nastała nowa epoka w polskiej lekkoatletyce

W fenomenalnym finale mistrzostw Europy w Rzymie Natalia Kaczmarek pobiła 48-letni rekord Ireny Szewińskiej w biegu na 400 m i zdobyła złoty medal. Czy jest w stanie utrzymać tak wysoką formę do igrzysk olimpijskich w Paryżu?

Natalia Kaczmarek: Nogi zaczęły się kręcić

- Było wiele dziewczyn przede mną w tabeli najlepszych wyników. Teraz jest ich coraz mniej – powiedziała Natalia Kaczmarek po fenomenalnym biegu na 400 m na mistrzostwach Europy w Rzymie.

Natalia Kaczmarek mistrzynią Europy. Pobiła rekord Ireny Szewińskiej

Natalia Kaczmarek pisze na nowo historię polskiej lekkoatletyki. Na rozgrywanych w Rzymie mistrzostwach Europy zdobyła złoty medal w biegu na 400 m, bijąc 48-letni rekord Polski Ireny Szewińskiej. Do formy wraca Anita Włodarczyk. Wywalczyła srebro.

ME w Rzymie. Wojciech Nowicki mistrzem Europy, Ewa Swoboda - wicemistrzynią

Dwa kolejne medale wywalczyli Polacy na mistrzostwach Europy w Rzymie. W znakomitym stylu konkurs rzutu młotem wygrał Wojciech Nowicki. Po srebro pobiegła na 100 metrów Ewa Swoboda.

ME 2024 w Rzymie. Pia Skrzyszowska i Michał Haratyk z brązowymi medalami

Pia Skrzyszowska w biegu na 100 m przez płotki i Michał Haratyk w pchnięciu kulą zdobyli pierwsze medale dla Polski w drugim dniu odbywających się w Rzymie lekkoatletycznych mistrzostw Europy. W niedzielę tych medali może być więcej.

Natalia Kaczmarek w życiowej formie. Najpierw mistrzostwa Europy, później igrzyska

Natalia Kaczmarek zaczęła sezon od wywalczenia kwalifikacji olimpijskiej ze sztafetą 4x400 metrów, za chwilę wystartuje na mistrzostwach Europy w Rzymie, a później podejmie walkę o marzenia, czyli medal igrzysk w Paryżu.

Ewa Swoboda z wyjątkowym wyróżnieniem. Dlaczego dostała własną lalkę Barbie?

Ewa Swoboda znalazła się w gronie ośmiu kobiet wyróżnionych tytułem Barbie Role Model. Mattel przygotował dla sprinterki specjalną lalkę - to unikat, którego nigdy nie będzie w sprzedaży.

Paweł Fajdek kontra Ethan Katzberg. To będzie rewanż za mistrzostwa świata

Paweł Fajdek zmierzy się z mistrzem świata Ethanem Katzbergiem w jednym z najciekawszych pojedynków 70. Memoriału Janusza Kusocińskiego, który 18 maja odbędzie się na Stadionie Śląskim w Chorzowie.

Memoriał Janusza Kusocińskiego. Zlot gwiazd na Stadionie Śląskim

18 maja odbędzie się 70. Memoriał Janusza Kusocińskiego. Organizatorzy zadbali, aby tegoroczna edycja imprezy na Stadionie Śląskim była zlotem gwiazd.

Igrzyska na szali. Znamy skład reprezentacji Polski na World Athletics Relays

26 biegaczy i biegaczek powołał Polski Związek Lekkiej Atletyki (PZLA) na zawody World Athletics Relays, które będą kwalifikacjami do igrzysk olimpijskich w Tokio.

Mykolas Alekna pisze historię. Pobił rekord świata z epoki wielkiego koksu

Litwin Mykolas Alekna, syn dwukrotnego mistrza olimpijskiego Virgilijusa, pobił rekord świata w rzucie dyskiem (74,35 m), który od 38 lat należał do Jurgena Schulta z NRD-owskiej fabryki czempionów na sterydach.

IO Paryż 2024. Nike z zarzutami o seksizm po prezentacji stroju dla lekkoatletek

Nike zaprezentował kolekcję olimpijskich strojów dla amerykańskich lekkoatletów. Wielkie kontrowersje wywołał kobiecy trykot, przypominający skąpe body.

Memoriał Janusza Kusocińskiego otworzy w Polsce sezon olimpijski

18 marca lekkoatletyczna wiosna w Polsce rozpocznie się 70. edycją Memoriału Janusza Kusocińskiego. To będzie dla sportowców pierwszy test przed mistrzostwami Europy w Rzymie oraz igrzyskami olimpijskimi w Paryżu.

Grozili mu pistoletem i atakowali z maczetami. Russ Cook przebiegł całą Afrykę

Russ Cook przez 352 dni pokonał 16 tys. km i przebiegł Afrykę z południa na północ. Brytyjczyk zebrał 700 tys. funtów na cele charytatywne, choć w Kongo musiał uciekać do dżungli przed ludźmi z maczetami, a w Angoli został obrabowany.

Maria Żodzik dostała polski paszport. Nowa nadzieja na igrzyska

Skoczkini wzwyż Maria Żodzik dostała polskie obywatelstwo. 27-latka ma duży talent i możliwości, bo miesiąc temu była najlepsza podczas halowych mistrzostw kraju w Toruniu.