Najpierw Paryż, później ślub. Konrad Bukowiecki wraca do gry

Konrad Bukowiecki przez kontuzję łokcia zrezygnował z sezonu halowego, bo woli poświęcić zimę na odpoczynek, leczenie oraz budowę formy pod kątem igrzysk olimpijskich w Paryżu.

Polska bez gwiazd. Nadzieja na złoto jest jedna

Skromną, 23-osobową kadrę wyśle do Glasgow Polski Związek Lekkiej Atletyki

Femke Bol bije rekordy. Latająca Holenderka pisze historię

Trzy halowe rekordy globu to nie tylko zwiastun wyjątkowo szybkich mistrzostw świata, lecz także igrzysk w Paryżu.

Dwa rekordy świata na płotkach. Wielki Grant Holloway

Podczas halowych mistrzostw USA w Albuquerque Holloway poprawił własny rekord świata w biegu na 60 m przez płotki. Osiągając wynik 7,27, przedłużył trwającą już dziesięć lat passę zwycięstw w tej konkurencji.

Duże pieniądze na bieżni. Ile zarabiają w Polsce lekkoatleci?

Kilkanaście tysięcy euro mogą wygrać najlepsi lekkoatleci podczas sezonu halowego, a jeden z siedmiu najważniejszych mityngów zimy odbędzie się na początku lutego w Toruniu.

Orlen Cup 2024. Świetne wyniki w Łodzi, Ewa Swoboda liderką światowych tabel

W łódzkiej Atlas Arenie Swoboda uzyskała najlepszy w tym sezonie rezultat w biegu na 60 metrów - 7,04. Z dobrej strony zaprezentowali się też nasi płotkarze Pia Skrzyszowska i Jakub Szymański.

Znamy nazwiska gwiazd Copernicus Cup. Będą mistrzowie z całego świata

Ewa Swoboda, Pia Skrzyszowska i Justyna Święty-Ersetic będą wśród gwiazd mityngu Orlen Copernicus Cup, który odbędzie się 6 lutego w Toruniu.

Nie żyje mistrz świata w skoku o tyczce z 2015 roku. Miał 29 lat

W wieku 29 lat zmarł były mistrz świata w skoku o tyczce, rekordzista Kanady, Shawn Barber.

Orlen Cup na początek sezonu. Będą Piotr Lisek i Ewa Swoboda

Mityng Orlen Cup otworzy 27 stycznia zimowy sezon lekkoatletyczny w naszym kraju. - Przyjeżdżają do nas zawodnicy światowego formatu, bo będzie to także początek roku olimpijskiego - zapowiada dyrektor imprezy Sebastian Chmara.

Armand Duplantis i Femke Bol wystąpią w Polsce

Tyczkarz Armand Duplantis i biegaczka Femke Bol wezmą udział w 15. Silesia Memoriału Kamili Skolimowskiej, który odbędzie się 25 sierpnia w Chorzowie. Organizatorzy cyklu oficjalnie ogłosili także listę konkurencji.

Ponad 1000 beneficjentów Poland Business Run!

32 osoby po mastektomii oraz 105 z niepełnosprawnościami dołączyło w tym roku do beneficjentów biegu charytatywnego Poland Business Run.

Polskie gwiazdy wystąpią w Orlen Cup

27 stycznia rozpocznie się sezon lekkoatletyczny w naszym kraju. Kibicom podczas Orlen Cup pokażą się krajowe gwiazdy. Swój udział w zawodach zapowiedzieli już tyczkarz Piotr Lisek oraz sprinterka Ewa Swoboda.

Medaliści olimpijscy z Polski zarobią więcej

1 stycznia 2024 roku, wraz z innymi świadczeniami, wzrośnie "emerytura olimpijska". Medaliści igrzysk będą mogli liczyć na 4203,04 zł brutto.

Maciej Lepiato sportowcem roku Polskiego Komitetu Paralimpijskiego

Maciej Lepiato, czyli specjalista od skoku wzwyż, wygrał 5. edycję Plebiscytu Polskiego Komitetu Paralimpijskiego na Sportowca Roku #Guttmanny2023.

Neutralni zawodnicy z Rosji i Białorusi dopuszczeni do startu w IO w Paryżu

Zarząd MKOl zdecydował, że indywidualni neutralni sportowcy, którzy przeszli kwalifikacje międzynarodowych federacji, zostaną uznani za uprawnionych do udziału w Igrzyskach Olimpijskich Paryż 2024.

Afryka już nie chce Oscara Pistoriusa

Podobno jest otyły, nosi brodę i pali papierosy. Oscar Pistorius wyjdzie wkrótce z więzienia, ale wszelką karierę ma za sobą.

Ostatni akcent sezonu lekkoatletycznego organizuje Konrad Bukowiecki

Jurand Cup w Szczytnie będzie ostatnim odcinkiem tegorocznego sezonu lekkoatletycznego. Pomysłodawcą i organizatorem mityngu jest kulomiot Konrad Bukowiecki.

Ponad 10 tysięcy uczestników "Biegnij Warszawo"

W 15. edycji "Biegnij Warszawo" uczestniczyło ponad 10 tys. osób - sześć tysięcy pobiegło na 10 km, a ponad cztery tys. pokonało 5-kilometrową trasę "Maszeruję-Kibicuję". Najszybsi byli Kamil Jastrzębski oraz Iwona Bernardelli.