Sport to zdrowie? W przypadku rugby naukowcy mają wątpliwości

Brytyjscy naukowcy uznali, że gra dzieci w rugby to znęcanie się nad ich mózgami, i wywołali burzę, której nie przepuścił nawet Boris Johnson.

Ster na Paryż. Reprezentacja pływaków walczy w Dausze o kwalifikacje

Największe gwiazdy zrezygnowały z udziału w tegorocznych mistrzostwach świata. Polacy szansę wykorzystują, choć nie wszyscy.

Adam Peaty w Dausze: Mistrz wrócił z samotnej podróży

Adam Peaty w mistrzostwach świata w Dausze zdobył brąz. Wobec jego poprzednich osiągnięć to niewiele, ale w świetle załamań, jakie przeżył mistrz i rekordzista świata, naprawdę dużo.

Super Bowl 2024: Nerwy, błędy i przebłyski geniuszu

Mecz Kansas City Chiefs z San Francisco 49ers był zacięty, mnożyły się błędy po obu stronach. O wyniku rozstrzygnęła dopiero dogrywka.

Mistrzostwa świata w pływaniu. Rusza walka o medale i olimpijskie kwalifikacje

Do Dauhy poleciała 22-osobowa reprezentacja Polski, która chce powalczyć nie tylko o wysokie miejsca, ale też o jak najwięcej kwalifikacji na igrzyska w Paryżu.

Adrian Meronk poszedł po miliony

Polak rozpoczął karierę w finansowanej przez saudyjski fundusz inwestycyjny lidze LIV Golf. Ten ruch da mu miliony dolarów, ale raczej nie da miejsca w historii dyscypliny.

Windsurfing. Paweł Tarnowski wicemistrzem świata w klasie olimpijskiej

Srebrny medal, który Polak wywalczył w klasie iQFoil, to świetna wiadomość przed igrzyskami olimpijskimi w Paryżu.

Startują mistrzostwa świata. Polacy walczą o igrzyska

Startują mistrzostwa świata w sportach wodnych. Rywalizację w Dausze jako pierwsi rozpoczną specjaliści od skoków i pływania synchronicznego, którzy będą walczyli nie tylko o medale, ale także kwalifikacje olimpijskie.

Jak z cukrzycą dojechać po olimpijski medal? Mateusz Rudyk odpowiada

- Musiałem pogodzić się z tym, że mogę zostać mistrzem świata, a później pójdę spać i już się nie obudzę – mówi „Rz” najlepszy polski kolarz torowy Mateusz Rudyk.

Trzy medale Polaków na mistrzostwach Europy

Trzy medale zdobyli polscy panczeniści podczas mistrzostw Europy w Heerenveen. Złoto wywalczyli sprinterzy, srebro sprinterki, a brąz - startujący na 500 metrów Marek Kania.

Pierwszy sukces w Heerenveen. Polki wicemistrzyniami Europy

Andżelika Wójcik, Iga Wojtasik i Karolina Bosiek zdobyły srebrny medal mistrzostw Europy w łyżwiarstwie szybkim na legendarnym torze Thialf w Heerenveen.

Luke Littler wicemistrzem świata w darcie. 16-latek zarobił 200 tys. funtów

16-letni Luke Littler przystępował do rywalizacji w mistrzostwach świata z 164. miejsca w światowym rankingu. Dotarł do finału i wygrał 200 tysięcy funtów. Tytuł organizacji PDC zdobył Luke Humphries.

Polska zorganizuje kolejne wielkie imprezy

Puchary Świata w sprincie i slalomie oraz mistrzostwa Europy w maratonie to kolejne wielkie imprezy z udziałem najlepszych kajakarzy, które odbędą się w tym roku w naszym kraju.

Dlaczego Jan-Krzysztof Duda nie podał ręki Rosjaninowi i czy może za to zapłacić

Jan-Krzysztof Duda nie podał ręki Denisowi Chismatułlinowi podczas meczu szachowych mistrzostw świata. Rosjanin to putinista i zwolennik wojny w Ukrainie, ale w największych imprezach wciąż gra.

Mistrz świata w kolarstwie oskarżony o zabicie swojej żony

Podwójny mistrz świata w jeździe indywidualnej na czas, dwukrotny medalista olimpijski Rohan Dennis został oskarżony o spowodowanie śmierci swojej żony, byłej kolarki Melissy Hoskins, w wypadku, który miał miejsce w sobotę w Adelajdzie.

Medal za medalem. Świetny rok polskich kajakarzy

Kilkanaście medali mistrzostw świata i Europy zdobyli w tym roku nasi kajakarze. - Liczymy, że w jeszcze lepszych humorach będziemy po igrzyskach w Paryżu - mówi prezes zarządu Polskiego Związku Kajakowego (PZKaj) Grzegorz Kotowicz.

Regaty Sydney – Hobart. Sprint na mecie wygrał „LawConnect”

Pierwszym jachtem na mecie tegorocznych regat Sydney – Hobart został australijski „LawConnect”. Na finiszu liczącej 628 mil morskich trasy wyprzedził faworyta, „Andoo Comanche” zaledwie o 51 sekund

Rosjanie ścigają wicemistrza olimpijskiego. Siergiej Bida uciekł do USA

Szpadzista Siergiej Bida jest jednym z kilku rosyjskich szermierzy, którzy po inwazji na Ukrainę wyjechali z kraju. Wicemistrz olimpijski i jego żona Violetta trafili na listę poszukiwanych przez rosyjskie ministerstwo spraw wewnętrznych.