Koniec mistrzostw świata dla hokeistów z Polski. "Niedosyt, a nie rozczarowanie"

- Bez lodowisk nie będziemy mieli hokeja na dobrym poziomie - mówi 142-krotny reprezentant Polski w hokeju na lodzie Wojciech Tkacz. Nasza reprezentacja zajęła przedostatnie miejsce w mistrzostwach świata elity i za rok znów zagra na jej zapleczu.

Dlaczego Polacy przegrali mistrzostwa świata i co dalej z reprezentacją?

Nasi zawodnicy za rok znów zagrają na zapleczu elity, ale niewykluczone, że o awans powalczą przed własną publicznością

Mistrzostwa świata w hokeju na lodzie. Krystian Dziubiński: Złość w nas kipiała

- Mistrzostwa świata to siedem spotkań na najwyższym poziomie, a takiej serii meczów z topowymi drużynami nie graliśmy od 20 lat - mówi reprezentant Polski w hokeju na lodzie Krystian Dziubiński. Polacy w środę o 20.20 grają ze Słowakami.

Polscy hokeiści ma mistrzostwach świata. Grać z sercem i charakterem

Polscy hokeiści rozpoczęli mistrzostwa świata od niespodzianki. Zdobyli punkt w meczu z brązowymi medalistami sprzed roku Łotyszami, za porażkę 4:5 po dogrywce. Ich celem jest pozostanie w elicie, do której wrócili po 22 latach.

Mistrzostwa świata w hokeju. Polacy wrócili do elity z przytupem, sensacja w Ostrawie

Polscy hokeiści po 22 latach wrócili do elity i na inaugurację mistrzostw świata zdobyli punkt z aktualnymi brązowymi medalistami - Łotwą. Przegrali wprawdzie 4:5, ale dopiero po dogrywce.

Polacy wracają na mistrzostwa świata elity w hokeju. “Najważniejsze będą dwa mecze”

Z natury jestem optymistą i wierzę, że uda się utrzymać. Może nawet bardziej wierzę w to, aniżeli wskazywałby potencjał naszego zespołu – mówi „Rz” Waldemar Klisiak, 127-krotny reprezentant Polski w hokeju i kapitan drużyny na mistrzostwach świata elity w 2002 roku.

Ryoyu Kobayashi skoczył 291 m. Rekord, który może zmienić skoki narciarskie

Ryoyu Kobayashi pobił rekord świata w długości skoku narciarskiego. Japończyk poszybował na odległość 291 m. Międzynarodowa Federacja Narciarska (FIS) tego wyniku nie zamierza jednak zatwierdzić.

Kamil Stoch chce znów wygrywać. Ma w tym pomóc osobisty trener

Słaby miniony sezon spowodował, że Kamil Stoch spróbuje nowych rozwiązań i zatrudni własnego trenera. Sport.pl podał, że będzie nim Michal Doleżal.

Kamil Stoch z własnym trenerem. Polski Związek Narciarski wyraził zgodę

Słaby sezon 2023/24 spowodował, że Kamil Stoch próbuje nowych rozwiązań. Od nowego sezonu zatrudni własnego trenera. Mówi się, że będzie nim Michal Doleżal.

Dlaczego Rudolf Rohaczek został zwolniony, ale pozostanie legendą

Rudolf Rohaczek po blisko 20 latach rozstał się z Comarch Cracovią, z którą zdobył siedem tytułów mistrza Polski i pozostanie jej legendą, choć "dobrym wujkiem" nigdy nie był.

Konkurs lotów w Planicy. Kryształy były dla innych

Ostatni konkurs lotów w Planicy wygrał Daniel Huber, skoczkiem sezonu został Stefan Kraft, drużynowo Austriacy też byli najlepsi. Naszym orłom forma jakby wróciła, ale za późno.

Planica. Ostatni kryształ dla Daniela Hubera, piękne loty Olka Zniszczoła

Skoczkowie ostatni raz wjechali na Letalnicę, by zakończyć rywalizację w Pucharze Świata. Wspaniały finałowy konkurs wygrał Daniel Huber, został najlepszym lotnikiem sezonu. Polacy w końcu świetnie: trzeci Aleksander Zniszczoł, piąty Piotr Żyła

Finał PŚ w Planicy. Drużynowo najlepsi Austriacy, Polska piąta

Wiatr nad Planicą wiał za mocno, by rozegrać dwie serie konkursu drużynowego. Po jednej wygrali Austriacy przed Słowenią i Norwegią. Polska piąta, mogło być znacznie lepiej, ale Dawid Kubacki nie dorównał kolegom

Skoki narciarskie. Alexander Stoeckl może przejąć reprezentację Polski

Austriak Alexander Stoeckl może - w całości lub częściowo - zastąpić Thomasa Thurnbichlera w roli trenera reprezentacji Polski w skokach narciarskich. Zmiana wydaje się nieunikniona.

Puchar Świata. Peter Prevc żegna skoki zwycięstwem w Planicy

Za dwa dni odda ostatni skok, ale już w piątek ozdobił finał kariery 24. wygraną w PŚ. Peter Prevc walczy jeszcze o małą Kryształową Kulę za loty. Polacy na Letalnicy w cieniu popisów Prevca, Daniela Hubera i Johanna Andre Forfanga

Planica żegna zimę ze skokami. Piotr Żyła drugi w kwalifikacjach

W ostatnich kwalifikacjach na Letalnicy najdalej poleciał Piotr Żyła, ale był drugi, za Ryoyu Kobayashim. Uczestnikom zostały trzy konkursy: indywidualny, drużynowy i znów indywidualny dla najlepszej trzydziestki PŚ.

Nie żyje Konstantin Kołcow. Policja ujawniła okoliczności śmierci partnera Aryny Sabalenki

Konstantin Kołcow, były białoruski hokeista i partner tenisistki Aryny Sabalenki, zmarł w wieku 42 lat - poinformował we wtorek rosyjski klub Saławat Jułajew Ufa. Policja w Miami poinformowała o okolicznościach jego śmierci.

Stefan Kraft z Pucharem Świata. Pomnik z wosku już stoi

Stefan Kraft po raz trzeci wygrał konkurs Raw Air i zdobył Puchar Świata. Od lat wytrwale buduje pozycję nowego króla skoków i wciąż ma czas, by prześcignąć legendy dyscypliny.