Dwa medale Polaków na mistrzostwach Europy. "Reprezentacja rośnie"

Srebrny medal sztafety mieszanej i brązowy sztafety mężczyzn to dorobek reprezentacji Polski na mistrzostwach Europy w short tracku, które odbyły się w Gdańsku. - Jako reprezentacja rośniemy w siłę z sezonu na sezon - mówi Michał Niewiński.

Publikacja: 15.01.2024 10:09

Sztafeta mieszana w short tracku zdobyła w Gdańsku srebrne medale mistrzostw Europy

Sztafeta mieszana w short tracku zdobyła w Gdańsku srebrne medale mistrzostw Europy

Foto: Paweł Skraba

On, Nikola Mazur, Diane Sellier i Kamila Stormowska stworzyli sztafetę mieszaną, której występ przyniósł polskim kibicom w hali Olivia najwięcej radości. Polacy w finale toczyli zaciętą walkę z Belgami o brąz. Nie dość, że na ostatniej zmianie — właśnie za sprawą Niewińskiego — utrzymali trzecią pozycję, to skorzystali jeszcze na upadku prowadzących Włochów. Naszej sztafecie do Holendrów, czyli do złota, zabrakło 0,01 sekundy.

- Czuliśmy, że jesteśmy gotowi wygrać — przyznaje Niewiński. – W tamtym sezonie mieliśmy jako reprezentacja na mistrzostwach Europy tyle samo medali, ale teraz było więcej osób w finałach. Wiadomo, nie wszystko nie poszło tak, jakbyśmy chcieli, ale wydaje mi się, że kwestią czasu są te indywidualne. Rośniemy w siłę.

Czytaj więcej

Czekamy na lepsze dni. PolSKI Turniej 2024 na razie bez odrodzenia Polaków

Drugi polski krążek do naszego dorobku dorzucili panowie. Sztafeta w składzie Sellier, Łukasz Kuczyński, Niewiński i Felix Pigeon zdobyła brąz, ulegając jedynie Holendrom oraz Belgom. Tuż za podium uplasowały się Polki. Reprezentacyjna sztafeta w składzie Stormowska, Mazur, Topolska i Anna Falkowska szansę na medal straciła już na początku biegu finałowego, gdy ostatnia z naszych zawodniczek upadła na tor.

Reprezentacja Polski rośnie w siłę. Czekamy na kolejne medale

- Możemy być zadowoleni z regularności, rundy przejazdowe zawodników są na wysokim poziomie. Stormowska w wielu biegach osiągała największe prędkości, tak sam jak Niewiński. Jako jedyni wystawiliśmy w mikście sześciu zawodników, co świadczy o naszym potencjale — podkreśla trener reprezentacji Polski Urszula Kamińska.

Czytaj więcej

Trzy medale Polaków na mistrzostwach Europy

Mistrzostwa Europy to tej zimy dopiero początek wielkich imprez w Gdańsku. Już w lutym hala Olivia będzie miejscem finału Pucharu Świata (16-18 lutego), kilka dni później o medale mistrzostw świata powalczą tam zaś juniorzy (22-25 lutego). - To będą pierwsze takie zawody w naszym kraju, przyjedzie cała światowa czołówka – mówi prezes Polskiego Związku Łyżwiarstwa Szybkiego (PZŁS) Rafał Tataruch. - Mam nadzieję, że Polacy znów będą stali na podium.

Skoki narciarskie
Czekamy na lepsze dni. PolSKI Turniej 2024 na razie bez odrodzenia Polaków
Materiał Promocyjny
Wykup samochodu z leasingu – co warto wiedzieć?
Sporty zimowe
Tobias Torgersen znów buduje polski biatlon. "Wprowadził więcej spokoju"
łyżwiarstwo
Trzy medale Polaków na mistrzostwach Europy
Sporty zimowe
Dlaczego Rudolf Rohaczek został zwolniony, ale pozostanie legendą
Materiał Promocyjny
Jak kupić oszczędnościowe obligacje skarbowe? Sposobów jest kilka
Sporty zimowe
Nie żyje Konstantin Kołcow. Policja ujawniła okoliczności śmierci partnera Aryny Sabalenki