Aktualizacja: 12.11.2024 14:47 Publikacja: 11.12.2023 11:42
Polska sztafeta - od lewej Ada Majewska, Kamila Stormowska, Nikola Mazur i Gabriela Topolska - pierwszy raz stanęła na podium Pucharu Świata
Foto: PZLS
Polki awansowały do półfinału z trzecim czasem, a tam w pokonanym polu pozostawiły Japonię oraz Kazachstan. Finał stał pod znakiem zaciętej walki. Nasze zawodniczki minęły metę jako czwarte, ale wykluczone zostały Kanadyjki. To dało Biało-Czerwonym trzecie miejsce. Podium nigdy wcześniej nie sięgnęły.
Dzień wcześniej w Pekinie doszło do rywalizacji na 500 metrów. Awans do półfinału wśród pań wywalczyła Topolska. Mazur została wykluczona z ćwierćfinału za falstart, a Stormowska upadła na ostatniej rundzie. Topolska, już w walce o finał, także nie miała szczęścia. Upadła na drugim okrążeniu i z piątej pozycji awansowała do finału B, gdzie była trzecia. Ostatecznie została sklasyfikowana na ósmej lokacie. Wygrała Amerykanka Kristen Santos-Griswold, a skład podium uzupełniły Chinki Kexin Fan i Ye Wang.
To był weekend Karla Geigera, niemiecki skoczek powtórzył w niedzielę sukces z soboty wyprzedzając Gregora Deschwandena i Andreasa Wellingera. Wrócił polski smutek – Piotr Żyła i Dawid Kubacki tylko w trzeciej dziesiątce.
Eksperci od handlu wskazują, że coraz popularniejszy wśród konsumentów w Polsce staje się trend kupowania z odroczonymi płatnościami.
Piąty tej zimy konkurs pucharowy po raz pierwszy wygrał ktoś inny niż Stefan Kraft. Passę Austriaka przerwał Niemiec Karl Geiger. Polacy, choć powoli, wydają się zmierzać w dobrym kierunku: Piotr Żyła był 11., Dawid Kubacki 15.
Włoszka Sofia Goggia zwyciężyła w pierwszym tej zimy pucharowym supergigancie w St. Moritz. Polka Maryna Gąsienica-Daniel była 22. i zdobyła kolejne punkty PŚ.
Michał Niewiński pobił rekord kraju i zajął piąte miejsce na dystansie 500 metrów podczas zawodów World Touru w Montrealu. 21-latek wyrasta na olimpijską nadzieję reprezentacji Polski.
Dane na temat przemieszczania się ludności, czy zagęszczenia mieszkańców, pomagają firmom i miastom podejmować odpowiednie decyzje.
Łyżwiarze szybcy ruszają na tor w Montrealu po punkty i medale Pucharu Świata, zwanego w short tracku od tej zimy World Tourem. Wśród kandydatów do walki o podium są Polacy.
Hiszpanie udowodnili, że niezawodność i stabilny rozwój są kluczem do zaufania, jakim obie marki darzą klienci.
Michał Niewiński pobił rekord kraju i zajął piąte miejsce na dystansie 500 metrów podczas zawodów World Touru w Montrealu. 21-latek wyrasta na olimpijską nadzieję reprezentacji Polski.
Łyżwiarze szybcy ruszają na tor w Montrealu po punkty i medale Pucharu Świata, zwanego w short tracku od tej zimy World Tourem. Wśród kandydatów do walki o podium są Polacy.
W czwartek w niemieckim Inzell ruszają mistrzostwa świata w wieloboju i wieloboju sprinterskim.
Najlepsi łyżwiarze dwa lata po igrzyskach olimpijskich w Pekinie wciąż nie dostali medali za konkurs drużynowy i jeszcze na nie poczekają.
Już w październiku pierwsi sportowcy będą mogli trenować w hali lodowej
Panczenista Damian Żurek pobił rekord kraju i jako pierwszy Polak w dziejach konkurencji zdobył brązowy medal mistrzostw świata w biegu na 500 metrów. Najniższego stopnia podium w Calgary sięgnęła także drużyna sprinterek.
Najlepsi łyżwiarze po raz pierwszy kończą sezon Pucharu Świata w Polsce. Zawody w gdańskiej hali Olivia, podczas których na medale liczą gospodarze, potrwają do niedzieli.
Sprint to największa nadzieja reprezentacji Polski na medal mistrzostw świata w łyżwiarstwie szybkim, które rozpoczęły się w Calgary.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas