Tylko 99 zł za rok czytania.
Co zyskasz kupując subskrypcję? - możliwość zakupu tysięcy ebooków i audiobooków w super cenach (-40% i więcej!)
- dostęp do treści RP.PL oraz magazynu PLUS MINUS.
Aktualizacja: 03.04.2025 12:35 Publikacja: 05.02.2024 11:54
Drużyna polskich sprinterów wygrała zawody Pucharu Świata w Kanadzie
Pierwsze miejsce zajęli, od lewej, Marek Kania, Piotr Michalski i Damian Żurek
Foto: Rafał Oleksiewicz
Marek Kania w rywalizacji na 500 metrów zdobył srebro, a Piotr Michalski — brąz. Później Polacy, do których dołączył jeszcze Damian Żurek, wygrali sprint drużynowy. Dzień wcześniej w tej samej konkurencji drugie miejsce zajęły Andżelika Wójcik, Iga Wojtasik oraz Karolina Bosiek. Nasza reprezentacja kończy dzięki temu sezon Pucharu Świata z dziesięcioma medalami.
Michalski w swojej konkurencji długo prowadził ze świetnym czasem (34.72), aż do momentu, gdy na lodzie pojawił się jego reprezentacyjny kolega. Kania, mimo gorszego otwarcia, przejechał rundę z wynikiem 34.69. Obaj Polacy przewodzili stawce aż do ostatniej pary i występu Amerykanina Jordana Stolza. Potrójny mistrz świata miał czas 34.36, bijąc rekord toru w Quebecu.
Czwarte miejsce polskiej sztafety w biegu drużynowym było najlepszym wynikiem naszej reprezentacji podczas zawod...
W związku z dużą zmiennością produkcji energii ze źródeł odnawialnych – kluczowa staje się możliwość szybkiego i elastycznego reagowania na potrzeby systemu. Odpowiedzią jest magazynowanie energii w okresach jej nadmiaru i szybkie uwalnianie do sieci, kiedy jej brakuje.
Srebrny medal sztafety mieszanej i brązowy sztafety mężczyzn to dorobek reprezentacji Polski na mistrzostwach Eu...
Trzy medale zdobyli polscy panczeniści podczas mistrzostw Europy w Heerenveen. Złoto wywalczyli sprinterzy, sreb...
Natalia Sidorowicz rok przed igrzyskami przeżyła najlepszą zimę w sportowej karierze. - Pokazała, że może być...
Transformacja energetyczna. Inwestowanie i operowanie infrastrukturą energetyczną. Strategiczne, ekonomiczne, technologiczne i środowiskowe aspekty transformacji energetycznej w wymiarze lokalnym
Sześć medali przywieźli Polacy z łyżwiarskich mistrzostw świata na dystansach w Hamar oraz z rozgrywanych w Peki...
Warszawski rynek nieruchomości od lat przyciąga inwestorów. Nic dziwnego, stabilne zyski i perspektywy długoterminowego wzrostu wartości są wyjątkowo kuszącą perspektywą. W obliczu inflacji, zmian stóp procentowych i rosnącego popytu na wynajem wiele osób zastanawia się, czy to dobry moment na zakup mieszkania w stolicy. Podpowiemy, co przemawia za inwestycją w warszawskie nieruchomości oraz opiszemy potencjalne ryzyka, które warto wziąć pod uwagę. Zanalizujemy aktualne ceny mieszkań i trendy rynkowe na 2025 rok. Dowiesz się również, gdzie szukać najlepszych ofert.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas