Aktualizacja: 08.12.2024 16:28 Publikacja: 21.02.2023 03:00
Monika Skinder
Foto: PAP/Grzegorz Momot
Reprezentacja Polski powołana na wyjazd do Planicy liczy 18 osób. Połowa to skoczkinie (cztery) i skoczkowie (pięć), pozostałą część tworzą trzy biegaczki: Izabela Marcisz, Monika Skinder i Weronika Kaleta, czterech biegaczy: Dominik Bury, Maciej Staręga, Kamil Bury i Sebastian Bryja oraz jedynaczka i jedynak w kombinacji norweskiej: Joanna Kil i Andrzej Szczechowicz.
Trudno zaprzeczyć, że o sukcesach biegowych zaczęliśmy powoli zapominać już podczas pożegnalnych igrzysk olimpijskich Justyny Kowalczyk w Pjonczangu (2018) i tylko przez chwilę była nadzieja na ciąg dalszy. Mistrzyni, dziś już z doktoratem z biegów narciarskich, chciała przekazywać wiedzę młodszym, a młodzież wykazywała talent i zdobywała medale. W 2021 roku Monika Skinder z Tomaszowa Lubelskiego została mistrzynią świata juniorek w sprincie, Izabela Marcisz z Korczyny mistrzynią młodzieżową w biegu na 10 km.
Kaja Ziomek-Nogal była pierwsza, a Andżelika Wójcik trzecia w rywalizacji na 500 metrów podczas zawodów Pucharu Świata w Pekinie. Polki, za nieco ponad rok, powalczą w tej konkurencji o medale igrzysk olimpijskich w Mediolanie.
Panczeniści nie zwalniają tempa i ponownie powalczą w Azji o medale Pucharu Świata. Tor olimpijski w Pekinie sprzyja szybkim przejazdom, co może oznaczać także rekordy kraju.
Angelika Wójcik zdobyła srebrny medal podczas pierwszych w tym sezonie zawodów Pucharu Świata w łyżwiarstwie szybkim. Polka była na torze w Nagano druga w rywalizacji na 500 metrów.
Łyżwiarze szybcy zaczynają walkę o punkty Pucharu Świata w sezonie przedolimpijskim. Pierwszym przystankiem będą zawody w Nagano.
Obecnie klienci mogą sprawdzić opony niczym smartfony, mając dostęp do wnikliwych testów opon, co pozwala im porównywać i analizować konkretne modele i ich parametry w różnych warunkach.
Lindsey Vonn w tym tygodniu wznowi treningi z alpejską reprezentacją Stanów Zjednoczonych. Już w grudniu może wrócić do startów w zawodach Pucharu Świata.
W raporcie „Orlen dla miast” koncern zastanawia się, jak budować współpracę między samorządem, biznesem i nauką na rzecz szeroko rozumianego zrównoważonego rozwoju – mówi Stanisław Barański, dyrektor Biura Zrównoważonego Rozwoju i Transformacji Energetycznej Orlen.
Daniel Tschofenig pierwszy raz wygrał konkurs Pucharu Świata i potwierdził, że zima należy do Austriaków oraz Niemców. Polacy zrobili w Wiśle krok do przodu, ale wciąż nie porywają.
Puchar Świata pierwszy raz w tym sezonie zawita do Polski. Przed własną publicznością w Wiśle wystartuje Piotr Żyła, który wraca do zdrowia po kontuzji.
Drugi konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich w Ruce zakończył się już po pierwszej serii. Wygrał Andreas Wellinger. Polacy wypadli lepiej niż ostatnio. Dawid Kubacki był dziesiąty.
W zawodach Pucharu Świata w Ruce Polacy zaprezentowali się jeszcze słabiej niż tydzień wcześniej w Lillehammer, choć skoki Aleksandra Zniszczoła i Kamila Stocha w pierwszej serii dawały nadzieje na dobry wynik.
Jan Hoerl wygrał konkurs w Lillehammer, ale liderem klasyfikacji generalne jest Pius Paschke. Nasi skoczkowie lądują blisko. Więcej punktów, niż Polacy, zdobył w weekend Amerykanin Tate Frantz.
Niemiecki skoczek Pius Paschke odniósł zwycięstwo w inauguracyjnych zawodach Pucharu Świata w Lillehammer. Najlepszy z Polaków był Paweł Wąsek – zajął 14. miejsce.
Startuje nowy sezon Pucharu Świata. Reprezentacja Polski przeszła zmiany, które mają przynieść lepsze wyniki, choć następców gwiazd nie widać.
Ryoyu Kobayashi pobił rekord świata w długości skoku narciarskiego. Japończyk poszybował na odległość 291 m. Międzynarodowa Federacja Narciarska (FIS) tego wyniku nie zamierza jednak zatwierdzić.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas