Czesław Michniewicz: Chcemy pokazać, że umiemy grać

- Jeśli pokonujesz w ringu mistrza świata, to zostajesz mistrzem świata. Wiemy, co chcemy poprawić w naszej grze. Marzymy o tym, żeby strzelać Francji gole - mówi selekcjoner reprezentacji Polski Czesław Michniewicz.

Publikacja: 03.12.2022 13:25

Czesław Michniewicz: Chcemy pokazać, że umiemy grać

Foto: ANDREJ ISAKOVIC / AFP

Nasza reprezentacja w niedzielę powalczy z Trójkolorowymi o awans do ćwierćfinału mistrzostw świata. - To będzie zupełnie inny mecz niż spotkania grupowe - podkreśla selekcjoner. - Musimy odciąć się od tego, co było wcześniej. Wiemy, co chcemy poprawić w naszej grze.

Michniewicz podkreśla, że trudno w zespole mistrzów świata znaleźć słabe punkty. - Sam szukałem i nie znalazłem, choć każdy zespół ma fazy w meczu, gdy popełnia błędy. Trzeba je wykorzystać, więc musimy być skoncentrowani i przygotowani do wywierania presji w każdym sektorze boiska. Francja jest zespołem na podobnym poziomie do Argentyny, ale ma więcej indywidualności - mówi.

Czytaj więcej

Francuzi chwalą Polaków. Mówią o cierpieniu

Polacy należą do drużyn, które podczas mundialu oddają najmniej celnych strzałów i najkrócej utrzymują się przy piłce. Selekcjonera to jednak nie interesuje - Ważne są dla mnie punkty oraz miejsce w tabeli. Innych statystyk nie uznaję - odpowiada Michniewicz.

Didier Deschamps podkreślił, że zrobić wszystko, aby jak najlepiej wykorzystać umiejętności Kyliana Mbappe. Polacy z potencjału Roberta Lewandowskiego na razie podczas mundialu nie korzystają zbyt skutecznie. - Problemem w naszych meczach było to, że przy łatwych sytuacjach zagrywaliśmy trudne podania i traciliśmy piłkę. Nie stwarzaliśmy przez to zbyt wielu okazji - wyjaśnia selekcjoner.

Nasi piłkarze rezonu nie tracą. - Wierzymy, że stać nas na walkę i awans do ćwierćfinału - zapewnia Piotr Zieliński. - Mierzymy się z mistrzami świata. Wiemy, co to za rywal, ale skupiamy się na sobie. Nie jesteśmy faworytem. Chcemy się jednak postawić mistrzom świata - dodaje Arkadiusz Milik.

Czytaj więcej

Jedenastka fazy grupowej według „L'Équipe”: Czterech Francuzów, trzech Hiszpanów i Szczęsny

Sam selekcjoner obiecuje, że przeciwko Francuzom zobaczymy inną reprezentację Polski. - Ci, którzy nie grali na tym mundialu w defensywie, siedzą już w domu - mówi Michniewicz. - My obraliśmy taką strategię, aby wyjść z grupy. Spełniliśmy nasze marzenie i teraz chcemy zagrać zupełnie inaczej. Nie ma w nas strachu. Ten mecz to nagroda. Chcemy pokazać światu, że też potrafimy grać w piłkę.

Kamil Kołsut z Kataru

Mundial 2022
Influencer świętował na murawie po zwycięstwie Argentyny. FIFA prowadzi dochodzenie
Mundial 2022
Messi wskrzesza przeszłość. Przed Argentyną otwiera się szansa na lepsze jutro
Mundial 2022
Hubert Kostka: Idźmy argentyńską drogą
Mundial 2022
Szymon Marciniak: Z dżungli na salony
Mundial 2022
Stefan Szczepłek o finale mundialu: Tylko w piłce takie rzeczy