Francuzi chwalą Polaków. Mówią o cierpieniu

- Polacy to kolektyw. Dobrze bronią i umieją na boisku cierpieć, a Robert Lewandowski jest napastnikiem, który może zrobić różnicę - mówi bramkarz reprezentacji Francji Hugo Lloris.

Publikacja: 03.12.2022 12:05

Hugo Lloris, bramkarz reprezentacji Francji: Lewandowski jest jednym z najlepszych napastników na św

Hugo Lloris, bramkarz reprezentacji Francji: Lewandowski jest jednym z najlepszych napastników na świecie, a Szczęsny rozgrywa fantastyczny turniej.

Foto: EPA/Tolga Bozoglu

Mistrzowie świata przed meczem 1/8 finału mistrzostw świata są ostrożni, bo wciąż pamiętają ubiegłoroczne Euro 2020, gdzie na tym samym etapie rozgrywek odpadli po rzutach karnych ze Szwajcarami. - Ważne, aby zawodnicy byli obecni w tym momencie, a nie wracali do przeszłości - podkreśla trener Didier Deschamps, a Lloris dodaje: - Wkraczamy w nowy etap turnieju. Chcemy kontynuować naszą podróż i wciąż się rozwijać.

Francuzi za największe zagrożenie uważają Lewandowskiego i chcą odciąć go od podań, ale doceniają także Wojciecha Szczęsnego, dzięki któremu Polacy w trzech pierwszych meczach turnieju stracili tylko dwa gole.

Zasłużyliście na awans i choć kluczową rolę odegrał w nim Szczęsny, to macie także argumenty w ataku

Didier Deschamps

- Polacy to kolektyw. Dobrze bronią i umieją na boisku cierpieć. Lewandowski jest jednym z najlepszych napastników na świecie, a Szczęsny rozgrywa fantastyczny turniej. Analizując rywala staramy się przewidzieć różne scenariusze, także rzuty karne. Tu jednak wiele zależy nie tylko od przygotowań, ale także od instynktu. Trzeba zaufać bramkarzom, którzy mają swoje małe tajemnice. Pamiętajmy, że przed rzutami karnymi wciąż będzie dużo czasu, aby wygrać - podkreśla Lloris.

Deschamps przyznaje, że choć Polacy w trzech pierwszych meczach fazy grupowej skupiali się na obronie, to na grze defensywnej nasze wcale się nie kończą.

- Widać, że wasza drużyna uwielbia bronić i robi to dobrze. Macie jednak zespół konkurencyjny, z wieloma doświadczonymi zawodnikami ofensywnymi. Polska to Szczęsny, Lewandowski, Kamil Glik, Grzegorz Krychowiak, Piotr Zieliński oczy Kamil Grosicki, ale także kilku młodych graczy, których możemy tym mundialem odkryć. Zasłużyliście na awans i choć kluczową rolę odegrał w nim Szczęsny, to macie także argumenty w ataku - podkreśla trener Francuzów w odpowiedzi na pytanie „Rz”.

Czytaj więcej

Polska - Francja. Kto czeka na koniec Wojciecha Szczęsnego

Niedzielny mecz 1/8 finału mistrzostw świata Polska - Francja rozpocznie się o 16:00.

Kamil Kołsut z Kataru

Mundial 2022
Influencer świętował na murawie po zwycięstwie Argentyny. FIFA prowadzi dochodzenie
Materiał Promocyjny
Tajniki oszczędnościowych obligacji skarbowych. Możliwości na różne potrzeby
Mundial 2022
Messi wskrzesza przeszłość. Przed Argentyną otwiera się szansa na lepsze jutro
Mundial 2022
Hubert Kostka: Idźmy argentyńską drogą
Mundial 2022
Szymon Marciniak: Z dżungli na salony
Materiał Promocyjny
Naukowa Fundacja Polpharmy ogłasza start XXIII edycji Konkursu o Grant Fundacji
Mundial 2022
Stefan Szczepłek o finale mundialu: Tylko w piłce takie rzeczy