Polacy zdobyli Drezno. Trzy medale na finiszu Pucharu Świata

Kamila Stormowska zdobyła dwa, a Łukasz Kuczyński - jeden brązowy medal w przedostatnich tej zimy zawodach Pucharu Świata w short tracku. Blisko podium była też sztafeta. To dobry zwiastun przed mistrzostwami świata.

Publikacja: 13.02.2024 09:47

Kamila Stormowska zdobyła w Dreźnie dwa brązowe medale Pucharu Świata

Kamila Stormowska zdobyła w Dreźnie dwa brązowe medale Pucharu Świata

Foto: Paweł Skraba

Stormowska zarówno w ćwierćfinale, jak i półfinale była trzecia — bezpośrednio awansują dwie zawodniczki — i to dzięki dobrym czasom czasom utrzymała się w rywalizacji. Kiedy doszło do walki o medale wszystko, co najważniejsze, wydarzyło się na ostatnim okrążeniu. 23-latka jechała trzecia, ale wyprzedziła ją późniejsza zwyciężczyni Kimi Gilli. Polka na ostatnim łuku skutecznie zaatakowała więc Amerykankę Corrine Stoddard, co dało jej drugi w karierze indywidualny medal Pucharu Świata.

To była rywalizacja na 1000 m, dzień później Stormowska sięgnęła podium na dystansie o połowę krótszym. Polska w drodze po medal najpierw w ćwierćfinale była druga za wicemistrzynią Europy Selmą Poutsmą, a do finału awansowała z trzecim czasem. Tam ruszyła wolniej o rywalek, lecz w połowie dystansu wyprzedziła Park Ji Won i nie oddała medalowej pozycji aż do mety. Stormowska w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata w biegu 500 metrów awansowała na dziewiątą pozycję.

Czytaj więcej

Puchar Świata. Historyczny sukces Polaków w Kanadzie

Puchar Świata w short tracku. Kamila Stormowska i Łukasz Kuczyński na podium

Życiowy sukces sprzed roku, z Dordrechtu, powtórzył w Dreźnie Kuczyński. On w finale biegu na 500 metrów przekroczył wprawdzie metę jako czwarty, jednak w związku z wykluczeniem Denisa Nikiszy za nieprawidłowe blokowanie późniejszego triumfatora, Felixa Roussela, przesunął się na trzecią pozycję i tym samym zdobył indywidualnie swój drugi w karierze brązowy medal Pucharu Świata. Dzięki temu występowi Polak w klasyfikacji generalnej jest już dwunasty.

Listę sukcesów ostatniego dnia rywalizacji mogła uzupełnić sztafeta. Kuczyński, Michał Niewiński, Diane Sellier i Felix Pigeon minęli linię mety jako trzeci, lecz nie stanęli na podium. Według sędziów Kuczyński przy zmianie z Sellierem przeszkodził bowiem jednemu z Amerykanów, przez co nasi reprezentanci zakończyli zawody na ostatniej, piątej pozycji.

Czytaj więcej

Skoki w Lake Placid. Kraft wygrał 38. konkurs PŚ, Żyła był czwarty

Puchar Świata w short tracku. Teraz czas na Gdańsk

Sezon Pucharu Świata zakończy się w najbliższy weekend podczas zawodów w gdańskiej hali Olivia. To pierwszy taki przypadek, gdy finał cyklu odbywa się w naszym kraju. Tydzień później Gdańsk będzie miejscem mistrzostw świata juniorów. Sezon short tracku zamknie najważniejsza impreza zimy, czyli mistrzostwa świata, które rozpoczną się 15 marca na tafli w Rotterdamie.

łyżwiarstwo
Puchar Świata. Historyczny sukces Polaków w Kanadzie
Skoki narciarskie
Skoki w Lake Placid. Kraft wygrał 38. konkurs PŚ, Żyła był czwarty
Sport
Igrzyska olimpijskie w Paryżu. Prokuratura wszczęła kolejne śledztwo
Sporty zimowe
Koniec mistrzostw świata dla hokeistów z Polski. "Niedosyt, a nie rozczarowanie"
Akcje Specjalne
Mapa drogowa do neutralności klimatycznej
HOKEJ NA LODZIE
Dlaczego Polacy przegrali mistrzostwa świata i co dalej z reprezentacją?
Sporty zimowe
Mistrzostwa świata w hokeju na lodzie. Krystian Dziubiński: Złość w nas kipiała