Aktualizacja: 04.04.2025 08:07 Publikacja: 06.12.2023 10:35
Natalia Maliszewska poddała się karze
Polka wróci do sportu w lipcu przyszłego roku
Foto: Mateusz Słodkowski
Liderka polskiej kadry short tracku, mistrzyni Europy (2019) i wicemistrzyni świata (2018) oraz nadzieja naszej reprezentacji na medal zimowych igrzysk, straci cały sezon zimowy. Maliszewska trzykrotnie w ciągu dwunastu miesięcy naruszyła bowiem przepisy dotyczące zgłaszania danych pobytowych, które są fundamentem systemu antydopingowego, bo umożliwiają kontrolerom przeprowadzanie badań poza zawodami.
Łyżwiarka popełniła dwa "Filing Failure" (FF), które polegają na nieterminowym lub błędnym wprowadzeniu danych do systemu ADAMS (sportowcy z grupy testowej robią to przed rozpoczęciem każdego kwartału). Miała też jeden "Missed Test" (MT), bo spóźniła się kilka minut na kontrolę antydopingową w zadeklarowanym przez siebie godzinnym oknie, podczas którego powinna być dostępna w określonym miejscu. Pisaliśmy o tym już we wrześniu.
Anna Mąka oraz Joanna Jakieła zaczęły sezon od dobrych występów w Pucharze Świata i choć kadrze brakuje liderek,...
W związku z dużą zmiennością produkcji energii ze źródeł odnawialnych – kluczowa staje się możliwość szybkiego i elastycznego reagowania na potrzeby systemu. Odpowiedzią jest magazynowanie energii w okresach jej nadmiaru i szybkie uwalnianie do sieci, kiedy jej brakuje.
Konkursy w Lillehammer były kolejnym dowodem na kryzys polskich skoków narciarskich. Kibice, w poszukiwaniu pozy...
Drugi slalom gigant w zawodach PŚ na Mount Tremblant w Kanadzie także wygrała Włoszka Federica Brignone przed La...
Natalia Sidorowicz rok przed igrzyskami przeżyła najlepszą zimę w sportowej karierze. - Pokazała, że może być...
Transformacja energetyczna. Inwestowanie i operowanie infrastrukturą energetyczną. Strategiczne, ekonomiczne, technologiczne i środowiskowe aspekty transformacji energetycznej w wymiarze lokalnym
Sześć medali przywieźli Polacy z łyżwiarskich mistrzostw świata na dystansach w Hamar oraz z rozgrywanych w Peki...
Warszawski rynek nieruchomości od lat przyciąga inwestorów. Nic dziwnego, stabilne zyski i perspektywy długoterminowego wzrostu wartości są wyjątkowo kuszącą perspektywą. W obliczu inflacji, zmian stóp procentowych i rosnącego popytu na wynajem wiele osób zastanawia się, czy to dobry moment na zakup mieszkania w stolicy. Podpowiemy, co przemawia za inwestycją w warszawskie nieruchomości oraz opiszemy potencjalne ryzyka, które warto wziąć pod uwagę. Zanalizujemy aktualne ceny mieszkań i trendy rynkowe na 2025 rok. Dowiesz się również, gdzie szukać najlepszych ofert.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas