Polacy już błyszczą w Lublanie. Klaudia Zwolińska wicemistrzynią Europy

Klaudia Zwolińska została wicemistrzynią Europy w kayak cross sprincie. To dla Polaków świetne otwarcie imprezy, która odbywa się w Lublanie.

Publikacja: 16.05.2024 11:40

Klaudia Zwolińska (z lewej) zdobyła w Lublanie srebrny medal mistrzostw Europy w kayak crossie

Klaudia Zwolińska (z lewej) zdobyła w Lublanie srebrny medal mistrzostw Europy w kayak crossie

Foto: Rafał Oleksiewicz

Zapowiadane opady deszczu — a więc także idąca za tym możliwość zalania toru — sprawiły, że organizatorzy imprezy zweryfikowali terminarz imprezy i przyspieszyli walkę o medale. Pierwsze przejazdy odbyły się już w środę, czyli dzień wcześniej, niż zakładano. Polakom ten fakt przyniósł dużo radości, bo swój piąty w karierze medal mistrzostw Europy wywalczyła Zwolińska.

25-latka sięgnęła po srebro w kayak cross sprincie, czyli konkurencji, która podczas najważniejszej kontynentalnej imprezy debiutuje. Liderka polskiej reprezentacji pokonała trasę z drugim wynikiem, tracąc 0,22 sekundy do zwyciężczyni Szwajcarki Aleny Marx. Trzecia była Francuzka Camille Prigent.

Czytaj więcej

Puchar Świata. Osiem medali Polaków, nadzieje na igrzyska rosną

Mistrzostwa Europy. Klaudia Zwolińska zaczęła od srebra

- Wiedzieliśmy, że Klaudia będzie mocna - nie kryje trener główny reprezentacji Polski w slalomie kajakowym i kayak crossie Jakub Chojnowski. - To zawodniczka multikonkurencyjna, która niejednokrotnie już pokazywała swoją siłę w próbie czasowej. Szanujemy srebro, bo to wartościowy wynik. W dalszej części mistrzostw postaramy się zrobić jeszcze krok w stronę szczytu podium.

Zwolińska przed kolejną szansą na sukces stanie już w czwartek, gdy najlepsi uczestnicy środowego sprintu zmierzą się w klasycznym kayak crossie. Wicemistrzyni Europy będzie jedyną reprezentantką Polski podczas rywalizacji w tej konkurencji.

Czytaj więcej

Igrzyska olimpijskie. Takich emocji dawno nie było

Mistrzostwa Europy. Polscy kajakarze rywalizują w Lublanie

Zwolińska imprezę w Lublanie otworzyła medalem, słabiej pierwszego dnia imprezy spisali się za to jej koledzy z kadry. 35. wynik wśród kobiet podczas kayak cross sprintu uzyskała Dominika Brzeska. Wśród panów 29. był Michał Pasiut, 33. Mikołaj Mastalski, a 35. - Tadeusz Kuchno. 

– Skoki chłopaków z rampy nie były najlepsze, co spowodowało duże straty czasowe. Płynęła bowiem w zawodach zasadzie cała światowa czołówka, a w takiej sytuacji każdy błąd sporo waży — przyznaje Chojnowski i jednocześnie uspokaja: — To pierwsze zawody międzynarodowe, więc jeszcze wiele ścigania w tym sezonie przed nami.

Inne sporty
Startują mistrzostwa Europy. Polacy liczą na medale
Kajakarstwo
Puchar Świata. Osiem medali Polaków, nadzieje na igrzyska rosną
Sport
Igrzyska olimpijskie w Paryżu. Prokuratura wszczęła kolejne śledztwo
Inne sporty
Tadej Pogacar dziękuje Rafałowi Majce. Słoweniec coraz bliżej zwycięstwa w Giro d'Italia
Inne sporty
Rośnie kadra reprezentacji Polski na igrzyska w Paryżu. Cztery szanse na medale
Materiał Promocyjny
Technologia na etacie. Jak zbudować efektywny HR i skutecznie zarządzać kapitałem ludzkim?