Aktualizacja: 28.06.2021 12:56 Publikacja: 28.06.2021 12:52
Foto: PAP/Adam Warżawa
Kszczot to dwukrotny wicemistrz świata (2015, 2017) i zawodnik, który aż dwanaście razy stał na podium wielkich imprez. Jedyną zdobyczą, której mu brakuje, jest olimpijski medal. Rywalizację podczas igrzysk w Londynie (2012) oraz Rio de Janeiro (2016) kończył na półfinałach.
Nasz biegacz wyjaśnia, że o jego rezygnacji przesądziły trzy elementy: obóz w Kenii, po którym organizm odmówił mu posłuszeństwa, sprawy rodzinne oraz złe samopoczucie po szczepieniu, które wyłączyło go na moment z treningów.
Jeden z najbogatszych Rosjan chce znów ustawiać pionki na planszy mimo trwającej wojny w Ukrainie
Eksperci od handlu wskazują, że coraz popularniejszy wśród konsumentów w Polsce staje się trend kupowania z odroczonymi płatnościami.
Tomasz Kryk i Marek Ploch nie będą dłużej trenerami kajakarskiej reprezentacji Polski. Ten pierwszy pracował z kadrą przez piętnaście lat. Jego grupa zdobyła w tym czasie 92 medale.
Wygrałem jednym głosem, ale po kolarsku powiem, że czy wygrywa się o błysk szprychy, czy po ucieczce z przewagą minuty, to jest zawsze wygrana - mówi „Rzeczpospolitej” Marek Leśniewski, medalista olimpijski, nowy prezes Polskiego Związku Kolarskiego
Chaos w Polskim Związku Kolarskim (PZKol) trwa. Nowym prezesem został Marek Leśniewski, ale jego wybór kwestionuje Rafał Makowski.
Mobilna Sieć T-Mobile w Polsce w 2024 roku została uznana za najlepszą pod względem prędkości i niezawodności przez międzynarodową firmę Ookla.
- Znam to środowisko. Ono nie jest spójne. Są tam ludzie zazdrośni i zawistni - o wyborach w Polskim Związku Kolarskim, o współczesnym kolarstwie opowiada „Rzeczpospolitej” dyrektor Tour de Pologne Czesław Lang
W 2023 roku w Polsce powstało prawie 400 tysięcy nowych firm, a rynek przedsiębiorstw liczy już blisko 2,5 miliona aktywnych biznesów. Jak właściciele firm ubezpieczają swój biznes w obliczu coraz większych wyzwań gospodarczych i klimatycznych
Coco Gauff pokonała Qinwen Zheng 3:6, 6:4, 7:6 (2) w finale turnieju WTA Finals. Amerykanka zarobiła 4,8 miliona dolarów, więcej niż jakakolwiek zawodniczka i zawodnik za zwycięstwo w oficjalnym turnieju tenisowym.
Qinwen Zheng i Coco Gauff walczą w Rijadzie o tytuł, żadna z nich do tej pory w finale WTA Finals nie grała
Iga Świątek zakończyła udział w turnieju WTA Finals w Rijadzie. Ale już w przyszłym tygodniu czeka ją nowe wyzwanie. W tym roku zagra też w jeszcze jednym, choć nieoficjalnym, turnieju.
Polka wygrała z Darią Kasatkiną 6:1, 6:0, ale to dla wiceliderki światowego rankingu koniec WTA Finals. Awans do półfinału wywalczyły Coco Gauff i Barbora Krejcikova.
Coco Gauff przegrała 5:7, 4:6 z Barborą Krejcikovą w ostatnim meczu grupowym WTA Finals w Rijadzie. Ten wynik oznacza, że z turniejem - mimo dwóch zwycięstw - żegna się Iga Świątek.
Iga Świątek pokonała 6:1, 6:0 w ostatnim meczu fazy grupowej WTA Finals Riyadh rezerwową Darię Kasatkinę. Czeka teraz na wynik drugiego spotkania Coco Gauff – Barbora Krejcikova, które zdecyduje, czy zagra w półfinale.
Reprezentacja Polski awansowała na trzecie miejsce drużynowych mistrzostw Europy, które odbyły się jedenaście lat temu w Gateshead. - Sprawiedliwości stało się zadość - mówi wiceprezes Polskiego Związku Lekkiej Atletyki (PZLA) Tomasz Majewski.
Iga Świątek na zakończenie fazy grupowej WTA Finals zagra z Darią Kasatkiną. Nawet jeśli pokona Rosjankę, nie ma gwarancji awansu do półfinału. Polka nie ma już losu w swoich rękach.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas