Od najbliższego piątkowego wieczoru do niedzielnego popołudnia – to będzie czas, gdy strefa turystyczno-rekreacyjna Nakło nad Popradem zamieniona zostanie w wielkie Miasteczko Biegowe festiwalu. Trzy wielkie namioty stoją, kwatery czekają, pozostaje przyjeżdżać, by punktualnie o 18, gdy wyznaczono pierwszą konkurencję – bieg na dystansie 1 mili – móc zacząć trzydniowe bieganie po Sądecczyźnie.
Atrakcji wewnątrz samego miasteczka jest wiele, teren też jest niemały, więc warto posłużyć się mapką opublikowaną już na stronie internetowej wydarzenia (www.festiwalbiegowy.pl), która podpowie, gdzie stoją i jakie funkcje pełnią namioty, gdzie są parkingi, gdzie jest strefa zawodnicza, strefa rowerowa, scena sportowa, miejsce Pasta Party (ta tradycja wciąż trwa), gdzie można będzie oglądać towarzyszące festiwalowi Igrzyska Lachów i Górali, jak również, gdzie staną stoiska kół gospodyń wiejskich, dla niektórych miejsce, którego ominąć nie można.
Czytaj więcej
Polski as strzelił piątego gola w lidze hiszpańskiej. Barcelona pokonała na wyjeździe Sevillę 3:0.
Śladami Świętej Kingi
Festiwal to impreza żywa, organizatorzy muszą sprawnie reagować na wiele czynników wpływających na biegaczy i gości, jednym z powodów do działania w szybkim tempie stała się np. wrześniowa zmiana rozkładu jazdy lokalnych pociągów w okolicach Piwnicznej-Zdroju.
W piątek, czyli w dniu powitania z festiwalem, takich nagłych zmian programowych nie ma, ale w pozostałych dniach są. W sobotę przesunięto popołudniowe Biegi Dzieci (9–12 lat) z 13.00 na 13.15, następnie Bieg Młodzieży i Kibiców z 14.00 na 14.15 oraz powszechnie lubiany i śledzony Bieg Przebierańców z 14.30 na 15.00.