Paraolimpiada: trzy medale polskich tenisistów stołowych

Polscy tenisiści stołowi: Natalia Partyka, Karolina Pęk i Maksym Chudzicki zdobyli brązowe medale igrzysk paraolimpijskich w Tokio.

Igrzyska paraolimpijskie: Doping polskich medalistów

Jak informuje Polska Agencja Antydopingowa (POLADA) jest podejrzenie naruszenia przepisów antydopingowych przez zawodników kolarskiego tandemu, brązowych m...

Wreszcie dogonić najważniejsze marzenie

Sprinterka Alicja Jeromin na igrzyskach paraolimpijskich zdobyła już siedem medali. Ale w kolekcji zawodniczki wspieranej przez PKN ORLEN wciąż brakuje złota.

Igrzyska paraolimpijskie: Polska z kolejnym medalem. Tym razem brązowym

41-letnia Justyna Kozdryk zdobyła w Tokio brązowy medal igrzysk paraolimpijskich w podnoszeniu ciężarów w kategorii 45 kg.

Mamy już srebro i brąz

Już pierwszego dnia rywalizacji w Tokio reprezentacja Polski zdobyła dwa medale.

Igrzyska paraolimpijskie: Polska ma pierwszy medal

Marcin Polak i Michał Ładosz to pierwsi polscy medaliści igrzysk paraolimpijskich - para zdobyła brązowy medal w kolarstwie torowym.

Igrzyska Paraolimpijskie. Powtórka z Rio mile widziana

To jedna z największych imprez sportowych na świecie, a coraz ważniejszą rolę odgrywają w niej Polacy wspierani przez PKN ORLEN.

Rowery, sufrażystki i szejkowie

Pierwsze rowery były przeznaczone tylko dla mężczyzn – ale nie powstrzymało to pionierek, dzięki którym mamy dziś kobiety śmigające na dwóch kołach wszędzi...

Tenisowego sukcesu w Tokio nie było

Iga Świątek i Łukasz Kubot odpadli w ćwierćfinale turnieju miksta.

Tenis: Złoto dla Bencic, czwarte miejsce dla Djokovicia

Większość medalistów w tenisie już znamy – u kobiet złoto zdobyła Belinda Bencic, srebro Marketa Vondrousova, brąz Elina Switolina. Novak Djoković: bez „Zł...

Reklama
Reklama

Jak dzięki igrzyskom zmieniło się postrzeganie skateboardzistów

W Tokio podjęto próbę przemiany skateboardingu z zabawy miejskiej młodzieży w olimpijski sport. Ciekawe, czy to plan na chwilę, czy na dłużej.

Tour de Pologne. Dobra portugalska robota

Zwycięzcą Tour de Pologne pierwszy raz został Portugalczyk – Joao Almeida z grupy Deceuninck-Quick Step. Michał Kwiatkowski z Ineos Grenadiers był trzeci.

Olimpijskie nagrody: nie tylko wieniec laurowy

Zakończyły się igrzyska w Tokio, rozpoczęło się nagradzanie medalistów. Najwięcej, czyli ok. 740 tys. dolarów czekało na mistrza olimpijskiego w Singapurze...

TdP: Michał Kwiatkowski trzeci w klasyfikacji generalnej

Francuz Remi Cavanga (Deceuninck - Quick Step) wygrał szósty etap kolarskiego wyścigu Tour de Pologne. Maciej Bodnar (BORA - hansgrohe) był trzeci, a Micha...

Tour de Pologne: W czołówce bez zmian. Kwiatkowski „ciągle w grze”

Zwycięzcą 5. etapu Tour de Pologne został Niemiec Nikias Arndt (Team DSM). Pozycję lidera w klasyfikacji generalnej obronił Portugalczyk Joao Almeida.

Anna Król. Taterniczki - odważne i kruche

Dziewczyny zaczęły się pojawiać w Tatrach, bo po prostu znajdowały się blisko tego środowiska: były czyimiś siostrami, córkami. Zanim w ogóle zaczęto zasta...

Japonia: Burmistrz ugryzł medal, olimpijka dostanie nowy

Złota medalistka igrzysk olimpijskich, Miu Goto, otrzyma nowy złoty medal olimpijski, po tym, jak medal otrzymany przez nią za zwycięstwo (wraz z koleżanka...

Maria Andrejczyk wystawiła medal na aukcję

Oszczepniczka Maria Andrejczyk wystawiła srebrny medal igrzysk olimpijskich w Tokio na aukcję charytatywną. Cena wywoławcza to 200 tys. zł.

Igrzyska w Tokio. Zderzenie japońskiej ostrożności z zachodnią beztroską

Przełożone o rok igrzyska olimpijskie były imprezą chaosu i uśmiechu. Ich organizacja nie przyniosła Japończykom ani dumy, ani wstydu. Zdarzali się miejsco...

Japonia: Igrzyska nie pomogły premierowi

Poparcie dla premiera Japonii Yoshihide Sugi spadło do poziomu 29 proc. - wynika z sondażu opublikowanego przez agencję informacyjną Jiji.

Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama