US Open: Rewelacyjna 19-latka z Kanady w półfinale

Kanadyjska nastolatka, Leylah Fernandez, wygrała w trzech setach z rozstawioną z numerem "5" Ukrainką Eliną Switoliną i awansowała do półfinału US Open.

Publikacja: 08.09.2021 05:56

Leylah Fernandez, kanadyjska tenisistka

Fernandez, rewelacja tegorocznego turnieju, pokonała bardziej utytułowaną rywalkę 6-3 3-6 7-6(5).

Wcześniej Kanadyjka wyeliminowała już z turnieju Naomi Osakę i Angelique Kerber.

W meczu ze Switoliną pokazała, że - mimo młodego wieku - dobrze radzi sobie z presją, pokonując rywalkę w emocjonującym tie-breaku.

Fernandez zajmuje obecnie 73. miejsce w rankingu WTA.

Tenisistka 6 września obchodziła 19 urodziny.

Ukrainka, przed meczem z młodą Kanadyjką, nie przegrała seta w US Open. Miała też za sobą serię dziewięciu kolejnych wygranych z rzędu.

73

To miejsce zajmuje w rankingu WTA zajmuje Leylah Fernandez

Po meczu ze Switoliną Fernandez żartowała, że źródłem jej sukcesów w US Open jest syrop klonowy, którym karmią tenisistów w Kanadzie.