US Open: Novak Djokovic stracił seta, ale awansował do ćwierćfinału

Novak Djokovic nieoczekiwanie przegrał aż 1-6 w pierwszym secie starcia z Amerykaninem Jensonem Brooksbym, ale potem nie dał już szans rywalowi startującemu w US Open z tzw. dziką kartą wygrywając kolejne sety 6-3, 6-2, 6-2. Dzięki wygranej Djokovic awansował do ćwierćfinału US Open.

Publikacja: 07.09.2021 06:56

Novak Djokovic

Jeśli Djokovic wygra tegoroczne US Open, będzie to jego 21 zwycięstwo w wielkoszlemowym turnieju.

Nieoczekiwanie jednak w starciu, którego stawką był ćwierćfinał, zajmujący 99. miejsce w rankingu ATP Amerykanin Jenson Brooksby w pierwszym secie wyglądał jak zawodnik, który może wyeliminować Serba.

Jednak w kolejnych setach Djokovic odzyskał rytm i to on zagra w ćwierćfinale.

20

Tyle turniejów wielkoszlemowych wygrał Novak Djokovic

Rywalem Djokovicia w starciu o półfinał będzie rozstawiony z numerem szóstym Włoch Matteo Berrettini - rywal zdecydowanie trudniejszy od tych, z którym Djokovic mierzył się dotychczas na US Open.

- On kocha wielkie areny. Już wywalczył sobie miejsce w czołowej dziesiątce, piątce tenisistów świata - powiedział o swoim przyszłym rywalu Djokovic.

- Grałem z nim kilka razy na różnych nawierzchniach. Wiem czego się spodziewać - dodał.

Djokovic przypomniał jednocześnie, że dwa razy wygrywał już z Włochem starcia w turniejach wielkoszlemowych. Wyraził nadzieję, że tym razem będzie podobnie.