Aktualizacja: 27.07.2020 19:38 Publikacja: 27.07.2020 19:28
Janusz Filipiak – prezes i właściciel Cracovii może śmiało powiedzieć, że Komisja Dyscypilnarna PZPN nie kazała mu drogo zapłacić za korupcyjne grzechy klubu
Foto: materiały prasowe
Ostatnia nierozliczona sprawa w największej aferze w polskim futbolu dotyczyła sezonu 2003/2004, gdy Cracovia grała w drugiej lidze. Janusz Filipiak nie był jeszcze wówczas prezesem klubu (był współwłaścicielem), ale odgrywał już w nim znacząca rolę.
Drużyna zajęła wówczas trzecie miejsce, wygrała baraż z Górnikiem Polkowice (dwa zwycięstwa po 4:0) i po 20 latach wróciła do Ekstraklasy. Kiedy polską piłką wstrząsnął korupcyjny skandal, okazało się, że Cracovia jest w gronie zamieszanych klubów, a awans zawdzięcza działalności dwóch osób.
Po napaści na Ukrainę Rosja trafiła na piłkarski margines. Jej reprezentacja została wyrzucona z baraży o mundial w Katarze i eliminacji Euro 2024. Teraz czekają ją mecze z Brunei i Syrią, ale podobno atrakcyjniejsi rywale też się znajdą.
Eksperci od handlu wskazują, że coraz popularniejszy wśród konsumentów w Polsce staje się trend kupowania z odroczonymi płatnościami.
Powstał film o Jerzym Piekarzewskim, zmarłym w tym roku w wieku 90 lat działaczu Polonii Warszawa. Dokument przedstawia życie człowieka, który sprzedał mieszkanie, aby ratować klub. To także zapis dramatycznej historii Polski i naszej stolicy.
Legia, której Kazimierz Deyna był jedną z największych legend, odmówiła udziału w turnieju jego imienia tłumacząc, że ma tym terminie mecz o punkty z zespołem, który na imprezie wystąpił.
Holendra Erika ten Haga może zastąpić Portugalczyk Ruben Amorim. Manchester United musi jednak najpierw zapłacić Sportingowi Lizbona 10 mln euro odstępnego.
Mobilna Sieć T-Mobile w Polsce w 2024 roku została uznana za najlepszą pod względem prędkości i niezawodności przez międzynarodową firmę Ookla. W rankingu SpeedTest.pl 2023 laury zdobyła usługa internet domowy.
Jak podaje portal Interia, Ryszard F., pseudonim „Fryzjer” , został warunkowo zwolniony z więzienia. Opuścił je 3 września. Wyrok miał odsiadywać do maja 2025 roku.
Legia Warszawa i Jagiellonia Białystok udział w fazie ligowej Ligi Konferencji zaczęły od dwóch zwycięstw
Legia Warszawa wysoko pokonała FK TSC Bačka Topola i po dwóch meczach ma komplet punktów w tabeli Ligi Konferencji. O ile jej wcześniejsza wygrana z Betisem była niespodzianką, to zwycięstwo w Serbii było obowiązkiem. Udało się go spełnić bez stresu.
Jagiellonia Białystok po dwóch golach Afimico Pululu strzelonych w trzy minuty pokonała mistrza Mołdawii, Petrocub Hincesti. Mistrz Polski po dwóch spotkaniach Ligi Konferencji ma na koncie komplet punktów, co daje mu spore szanse na awans do kolejnej rundy.
W debiucie w Lidze Konferencji Europy Jagiellonia Białystok pokonała FC Kopenhaga 2:1. Piękną wyrównującą bramkę dla mistrzów Polski zdobył Afimico Pululu, a wspaniałą, bo decydującą o wygranej - w ostatniej akcji meczu - Darko Churlinov.
Legia i Jagiellonia zaczynają grę w Lidze Konferencji. Drużyna z Warszawy podejmie Betis Sewilla, a zespół z Białegostoku poleciał do Kopenhagi.
W sobotę po południu byłem w Teatrze Wielkim na koncercie symfonicznym, a wieczorem na stadionie na meczu Legia – Górnik. W ciągu niespełna sześciu godzin jadłem kulturę garściami.
W Wiśle Kraków wydaje się, że pomysłem na powrót do Ekstraklasy są zmiany trenerów. W poniedziałek pracę w klubie stracił Kazimierz Moskal. Zastąpi go Mariusz Jop.
Legia Warszawa przegrała drugi kolejny mecz i trzeci w tym sezonie. W obecności 20 tysięcy widzów uległa w Szczecinie Pogoni 0:1.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas