Wystartowała NBA. Mistrzowski początek Denver Nuggets

Denver Nuggets najpierw odebrali mistrzowskie pierścienie, a później bez większych problemów pokonali Los Angeles Lakers 119:107. To dowód, że zapowiedź obrony tytułu traktują poważnie.

Publikacja: 25.10.2023 11:41

Denver Nuggets pokonali Los Angeles Lakers 119:107

Choć Nikola Jokić mówił, że latem nie trenował przez jakiś miesiąc, to w środę na starcie rozgrywek w ogóle nie było tego po nim widać. Koszykówka dla Serba jest po prostu rzeczą naturalną. Środkowy zdobył 29 punktów, miał 13 zbiórek oraz 11 asyst i poprowadził Nuggets do pewnego zwycięstwa. - Kontrolowaliśmy mecz - nie kryje Jokić.

Obrońcy tytułu rzeczywiście prowadzili już od pierwszej kwarty, a potem odpowiadali za każdym razem, gdy Lakers próbowali się zbliżyć. Gospodarzy niósł doping ponad 19 tys. kibiców zgromadzonych w hali Ball Arena w Denver, którzy przybyli na spotkanie nie tylko po to, aby zobaczyć starcie z kalifornijskim zespołem, ale też na przedmeczową ceremonię wręczenia pierścieni oraz wciągnięcia mistrzowskiego banneru pod kopułę hali.

Swój 21. sezon na parkietach NBA rozpoczął tym meczem LeBron James, który z dorobkiem 21 punktów był najlepszym strzelcem Lakers, choć spędził na parkiecie tylko 29 minut. Najstarszy obecnie zawodnik w lidze przyznaje, że może grać mniej niż dotychczas. Lakers mają monitorować liczbę minut 38-letniego skrzydłowego.

Golden State Warriors w drugim środowym spotkaniu pokonali Phoenix Suns. Ten mecz dostarczył więcej emocji w czwartej kwarcie, a Słońca - pomimo absencji sprowadzonego latem Bradleya Beala - wygrały 108:104 głównie za sprawą świetnego występu Devina Bookera, który zdobył 32 punkty.

Nie udał się więc debiut Chrisa Paula w barwach Warriors. Rozgrywający przegrał z zespołem, który latem go wymienił. Był to wyjątkowy mecz dla Kevina Duranta. Skrzydłowy Suns po raz pierwszy od czasu odejścia z Warriors w 2019 roku zaprezentował się kibicom w San Francisco, którzy przywitali go bardzo ciepło. Durant w latach 2016-2019 dwukrotnie poprowadził Wojowników do mistrzostwa, zgarniając przy tym dwie nagrody dla najlepszego gracza finałów.

NBA. Brandin Podziemski zaczął sezon na ławce rezerwowych

Cały mecz na ławce rezerwowych spędził Brandin Podziemski. Starający się o polskie obywatelstwo obrońca Warriors nie ma dziś miejsca w rotacji zespołu i podczas takiego spotkania, gdy wynik waży się właściwie do samego końca, raczej nie będzie dostawał szans. Następna okazja na debiut czeka go w nocy z piątku na sobotę w Sacramento.

Kolejne zespoły sezon rozpoczną w nocy ze środy na czwartek czasu polskiego. Jest wśród nich San Antonio Spurs z Jeremym Sochanem w składzie.