Aktualizacja: 03.08.2021 21:43 Publikacja: 03.08.2021 17:52
Foto: PAP/Leszek Szymański
Królowa wróciła po dwóch ciężkich latach - cieszyła się Włodarczyk, zmagająca się ostatnio z kontuzjami.
Polska mistrzyni spaliła pierwszą próbę, ale w kolejnych nie zostawiła rywalkom złudzeń, kto jest najlepszy. Rzutem na odległość 76,01 m objęła prowadzenie w konkursie i już go nie oddała. Z każdym następnym podejściem poprawiała się o ponad metr (77,44 i 78,48).
Mało brakowało, by pierwsze dwa miejsca zajęły Polki, ale Chinka Wang Zheng w ostatniej próbie (77,03) wyprzedziła Malwinę Kopron (75,49). Na siódmej pozycji konkurs ukończyła Joanna Fiodorow (73,83).
Bez medalu został Piotr Lisek. Trzykrotnie strącił poprzeczkę na wysokości 5,87 i z wynikiem 5,80 został sklasyfikowany na szóstym miejscu. Mistrzem olimpijskim - Szwed Armand Duplantis (6,02).
Do piątkowego finału oszczepu bez problemów zakwalifikowała się Maria Andrejczyk. Już w pierwszym rzucie osiągnęła minimum (63 metry), uzyskując 65,24. Żadna z rywalek nie zbliżyła się do jej wyniku.
Do półfinałów awansowali Damian Czykier (13,61 na 110 m ppł), mistrzyni olimpijska w sztafecie mieszanej Natalia Kaczmarek (51,06 na 400 m) oraz rywalizujący na 1500 m Michał Rozmys (3.36,28) i Marcin Lewandowski, który przewrócił się na ostatnim okrążeniu i do mety dobiegł z dużą stratą (4.43,96). Polska ekipa złożyła protest, po analizie wideo sędziowie uznali, że Lewandowski został popchnięty przez jednego z przeciwników i dopuszczono go do startu w czwartkowym półfinale.
Eliminacji nie przeszli kulomioci. Michał Haratyk uzyskał 20,72, a Konrad Bukowiecki 20,01.
Radości dostarczyły nam we wtorek kajakarki Karolina Naja i Anna Puławska, zdobywając srebro na dystansie 500 m. Lepsze były tylko Nowozelandki Lisa Carrington i Caitlin Regal. To 21. olimpijski medal w historii polskich kajaków. Niecałe 0,3 sekundy zabrakło, byśmy cieszyli się również z 22. Tyle od podium na 200 m była wicemistrzyni z Rio Marta Walczykiewicz. Triumfowała Carrington.
Siódme miejsce w finale kanadyjkarzy na 1000 m zajęli Wiktor Głazunow i Tomasz Barniak. Złoto dla Kubańczyków Fernando Jorge Enriqueza i Sergeya Torresa Madrigala.
Sukces swojej starszej siostry Moniki, brązowej medalistki z Rio, powtórzył zapaśnik Tadeusz Michalik. W pojedynku o trzecie miejsce w kat. 97 kg w stylu klasycznym wygrał przez przewagę techniczną z Węgrem Aleksem Gergo Szoke.
Klaudia Zwolińska nie próżnuje i przygotowuje się do nowego sezonu slalomu kajakowego. Wicemistrzyni olimpijska spędziła blisko dwa miesiące w Australii, a za chwilę wylatuje na kolejne zgrupowanie do Francji.
Mimo wielkich kłopotów na trasie Tadej Pogacar odniósł trzecie zwycięstwo w karierze w Strade Bianche z finiszem na Piazza del Campo w Sienie. Michał Kwiatkowski i Katarzyna Niewiadoma w rywalizacji pań nie ukończyli wyścigu.
Trwa proces doktora Fredy’ego Alexandra Gonzaleza Torresa, czyli kolejnego maga medycyny, który nie zawsze legalnymi metodami wspierał kolarzy. Jego klientami byli Nairo i Dayer Quintana.
Groźne wypadki w wyścigach kolarskich rozpoczęły dyskusje o środkach mających zabezpieczyć zawodników. Jednym z nich ma być ograniczenie prędkości.
Rola Bałtyku jest kluczowa w kontekście transformacji europejskiego sektora energii. Akwen doskonale nadaje się do rozwoju morskiej energetyki wiatrowej, sprzyja też rozwojowi innych technologii niskoemisyjnych, w tym odnawialnego wodoru.
- Zawsze trzeba wierzyć - powiedział Michał Kwiatkowski za metą wyścigu Clásica Jaén. Po długiej samotnej ucieczce odniósł 32. zwycięstwo w karierze.
Jazda na motocyklu to z całą pewnością wielka przyjemność, o czym zaświadczy każdy, kto chociaż raz miał okazję – legalnie, podkreślmy – poprowadzić maszynę na dwóch kołach.
Iga Świątek przegrała drugi raz w ciągu miesiąca z Mirrą Andriejewą. Porażka 6:7 (1-7), 6:1, 3:6 oznacza, że Polka nie obroni tytułu w turnieju Indian Wells.
Stany Zjednoczone w ciągu trzech lat zorganizują piłkarski mundial oraz letnie igrzyska olimpijskie. Donald Trump już wniósł do świata sportu chaos i wciąż będzie dzielił, zamiast łączyć.
W Indian Wells Iga Świątek wciąż odnosi łatwe i bezproblemowe zwycięstwa. W ćwierćfinale brązowa medalistka igrzysk w Paryżu pokonała mistrzynię olimpijską Qinwen Zheng 6:3, 6:3 i czwarty rok z rzędu jest w w Kalifornii w najlepszej czwórce turnieju.
Iga Świątek pewnie awansowała do ćwierćfinału Indian Wells i to ponownie w wielkim stylu. Polka pokonała Karolinę Muchovą, z którą do tej pory toczyła równe boje, 6:1, 6:1.
Hubert Hurkacz odpadł w trzeciej rundzie turnieju ATP 1000 w Indian Wells. Pokonał go 6:4, 6:0 Alex De Minaur. I nie jest to żadna niespodzianka.
Iga Świątek w Indian Wells do tej pory pokazuje swój najlepszy tenis, ale w czwartej rundzie czeka ją pierwszy poważny sprawdzian. Rywalką Polki będzie Karolina Muchova.
Cztery medale zdobyli Polacy w Apeldoorn i to wynik na miarę oczekiwań. Ostatni raz tak skromnie było 12 lat temu w Goeteborgu, gdzie nasi lekkoatleci stawali na podium trzykrotnie.
Iga Świątek bez problemów awansowała do czwartej rundy Indian Wells, pokonując w nieco ponad godzinę Ukrainkę Dajanę Jastremską 6:0, 6:2. Teraz zmierzy się z jedną z Czeszek.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas