Euro 2024. Szkoci dołączają do Polaków, Węgrzy marzą o awansie

Szkoci przegrali w Stuttgarcie 0:1, tracąc bramkę w ostatnich sekundach. Pakują walizki i wracają do domu. Węgrzy liczą na korzystne wyniki w innych grupach i awans z trzeciego miejsca.

Publikacja: 23.06.2024 23:34

Mecz Szkocja - Węgry

Mecz w Stuttgarcie rozkręcał się bardzo powoli. Dość powiedzieć, że w pierwszej połowie oglądaliśmy ledwie jeden strzał na bramkę - w wykonaniu Węgrów. Na pierwsze uderzenie Szkotów - i to niecelne - trzeba było czekać ponad 50 minut.

Obie drużyny sprawiały wrażenie, jakby już o nic się nie biły i remis je urządzał. A przecież wygrany miał duże szanse na awans z trzeciego miejsca.

Szkocja - Węgry. Dramatyczne sceny na boisku

Emocji było jednak jak na lekarstwo, a kiedy zbliżała się 70. minuta, doszło do dramatycznie wyglądającej sceny.

Węgierski napastnik Barnabas Varga zderzył się z interweniującym Angusem Gunnem i nieprzytomny upadł na murawę. Mecz został przerwany na kilka minut, na boisku pojawiły się służby ratunkowe. Przypominały się obrazki z 2021 roku, kiedy na murawie trwała walka o życie Duńczyka Christiana Eriksena.

Po tej krótkiej przerwie oba zespoły zdecydowały się na odważniejsze ataki. Szkoci po jednej z akcji domagali się rzutu karnego, wydaje się, że słusznie, ale argentyński sędzia Facundo Tello jedenastki nie podyktował.

Euro 2024. Czy Węgrzy mają szansę na awans?

Węgrzy złapali wiatr w żagle. W doliczonym czasie Kevin Csoboth najpierw trafił w słupek, a w ostatnich sekundach - po kolejnym kontrataku - już się nie pomylił. Na boisko wszedł kilka minut wcześniej i został bohaterem.

Szkoci żegnają się z mistrzostwami jako druga drużyna po Polsce. Węgrzy wciąż mogą marzyć o awansie. Dziś wśród ekip, które zajmują trzecie miejsce, są za Austrią i Słowacją, które zdobyły tyle samo punktów, ale mogą się pochwalić lepszym bilansem bramkowym. Wyprzedzają natomiast Słowenię (2 pkt), Albanię i Czechy (po 1 pkt).