Barcelona z golem nr 6000 w La Liga. Strzelcem - Messi

Barcelona wygrała z Deportivo Alaves 3:0 na inaugurację sezonu 2017/2018 w La Liga. Dwa gole dla "Blaugrany" zdobył Lionel Messi - pierwszy z tych goli był golem nr 6000 strzelonym przez Dumę Katalonii w hiszpańskiej ekstraklasie.

Aktualizacja: 19.08.2018 07:27 Publikacja: 19.08.2018 05:04

Dla Messiego był to pierwszy mecz La Liga, w którym od początku założył kapitańską opaskę. Wcześniej kapitanem Barcelony był Andres Iniesta, który jednak po sezonie 2017/2018 pożegnał się z klubem z Katalonii.

Messi otworzył wynik spotkania uderzeniem z rzutu wolnego w 64 minucie. Argentyńczyk już w pierwszej połowie mógł otworzyć wynik spotkania, ale wówczas jego uderzenie z wolnego trafiło w poprzeczkę. Doskonałą szansę w pierwszej połowie na pierwszego gola miał również Ousmane Dembele, który jednak przegrał pojedynek jeden na jeden z bramkarzem Alaves, Fernando Pacheco.

Czy będzie grupowy coming-out w zawodowej piłce nożnej?
Czy Manchester United i Chelsea zagrają w europejskich pucharach?