Polacy lecą do Pekinu. Cel to podium Pucharu Świata

Łyżwiarze po miesiącu przerwy wracają do rywalizacji na Pucharze Świata w short tracku. Kolejny przystanek to Azja. Polacy w Pekinie liczą na pierwszy medal w tym sezonie.

Publikacja: 08.12.2023 10:33

Kamila Stormowska zajęła 4. i 6. miejsce na zawodach Pucharu Świata w Montrealu

Kamila Stormowska zajęła 4. i 6. miejsce na zawodach Pucharu Świata w Montrealu

Foto: Rafał Oleksiewicz

Dwa październikowe weekend w Montrealu przyniosły naszej reprezentacji liczne finały, podopieczni Urszuli Kamińskiej i Gregory'ego Duranda kilkukrotnie otarli się tam o pucharowe podium. Najbliższej była Kamila Stormowska, którą sukcesu pozbawił upadek w finale biegu na 500 metrów.

Upadek odebrał szansę na medal Feliksowi Piegonowi

Kolizja z rywalem szansę na medal zabrała Feliksowi Pigeonowi. Upadek 21-latka miał jednak poważniejsze konsekwencje. - Złamał część poboczną kostki i do połowy grudnia będzie miał nogę w ortezie. Plan jest taki, żeby później wrócił do treningów na lodzie i budował formę na styczniowe mistrzostwa Europy w Gdańsku - zapowiada dyrektor sportowy Polskiego Związku Łyżwiarstwa Szybkiego (PZŁS) Konrad Niedźwiedzki.

Czytaj więcej

Dlaczego Natalia Maliszewska została zawieszona i kiedy wróci do sportu

Na nim zmiany w polskiej kadrze się nie kończą. Swój pucharowy debiut podczas azjatyckiego tournée - później łyżwiarze przeniosą się do Seulu - zaliczy Ada Majewska. Zastąpi Annę Falkowską. Wraca do składu brązowy medalista mistrzostw Europy w sztafecie Paweł Adamski, który wyleczył uraz więzadła przyśrodkowego kolana.

Gdzie i kiedy obejrzeć Puchar Świata w short tracku

Polacy w Pekinie będą mogli jeździć szybko. Tamtejszy obiekt sprzyja ostrej rywalizacji oraz niezłym czasom. - Lód będzie o wiele szybszy i na wyższym poziomie, niż do tej pory - zapowiada Michał Niewiński, który jest w tym sezonie mocnym punktem sztafety i liczy, że pierwszy raz w karierze sięgnie pucharowego podium, choć wraca do miejsca, które - za sprawą ubiegłorocznych igrzysk olimpijskich - kojarzy mu się z pandemią.

- Cała aura związana z koronawirusem i przebywaniem w zamknięciu sprawiają, że nie są to wspomnienia, do których wracam pamięcią - podkreśla. Zawody w Pekinie rozpoczną się w piątek 8 grudnia i potrwają trzy dni. Transmisje na YouTube (kanał ISU) oraz - w przypadku startów sobotnich i niedzielnych - na antenie w Polsatu Sport Extra.

Skoki narciarskie
Falstart polskich skoczków. Kamil Stoch rezygnuje
Materiał Promocyjny
Tajniki oszczędnościowych obligacji skarbowych. Możliwości na różne potrzeby
Short Track
Dlaczego Natalia Maliszewska została zawieszona i kiedy wróci do sportu
Sporty zimowe
Wielka impreza znowu w Polsce. Mamy nadzieję na medale
Sporty zimowe
Nie żyje Konstantin Kołcow. Policja ujawniła okoliczności śmierci partnera Aryny Sabalenki
Materiał Promocyjny
Naukowa Fundacja Polpharmy ogłasza start XXIII edycji Konkursu o Grant Fundacji
Sporty zimowe
Puchar Świata w narciarstwie alpejskim. Slalomem po ósmy kryształ