Aktualizacja: 20.03.2025 07:03 Publikacja: 05.05.2023 16:06
Foto: PAP/Zbigniew Meissner
Zwiastunem lepszych czasów były już kwalifikacje do igrzysk olimpijskich w Pekinie (2022). Polacy grali jeszcze wówczas w Dywizji IB - to światowa trzecia liga - ale potrafili pokonać wyżej notowanych Kazachów oraz Białorusinów i nadzieję na igrzyska odebrali im dopiero Słowacy, czyli ósma drużyna globu. Pół roku później podopieczni Roberta Kalabera awansowali na zaplecze elity.
Nasi hokeiści wybrali się do Nottingham z nadziejami, choć faworytami turnieju byli Brytyjczycy oraz Włosi, czyli drużyny, które rok wcześniej rywalizowały z najlepszymi. Polacy nikogo się jednak nie przestraszyli.
Polacy wygrali trzy z czterech meczów mistrzostw świata dywizji IA i są o krok od awansu do elity. Decydujący mecz w piątek z Rumunią. Jesteśmy faworytem.
Polscy hokeiści w mistrzostwach świata Dywizji 1A w Nottingham stają na wysokości zadania i po zwycięstwie z Włochami 4:2 są na prostej drodze do elity, ale przed nimi jeszcze dwie przeszkody, które nie będą należały do łatwych.
Polacy rozpoczynają w sobotę grę w mistrzostwach świata Dywizji 1A. Stawką turnieju w Nottingham jest powrót do światowej elity, na co czekamy wiele lat.
Sześć medali przywieźli Polacy z łyżwiarskich mistrzostw świata na dystansach w Hamar oraz z rozgrywanych w Pekinie mistrzostw świata w short tracku.
Na mistrzostwach świata w Hamar w łyżwiarstwie szybkim brązowy medal na dystansie 5000 m zdobył dla Polski pochodzący z Rosji Władimir Semirunnij.
Polityka klimatyczna i rynek energii w Polsce: podstawy prawne, energetyka społeczna. praktyczny proces powołania i rejestracji spółdzielni energetycznych oraz podpisania umowy z OSD
Łyżwiarki i łyżwiarze szybcy od dwóch sezonów bronią honoru sportów zimowych w Polsce. Od czwartku będą się ścigać na mistrzostw świata w Hamar. Nie są pozbawieni szans na medale.
Jazda na motocyklu to z całą pewnością wielka przyjemność, o czym zaświadczy każdy, kto chociaż raz miał okazję – legalnie, podkreślmy – poprowadzić maszynę na dwóch kołach.
Na mistrzostwach świata w Hamar w łyżwiarstwie szybkim brązowy medal na dystansie 5000 m zdobył dla Polski pochodzący z Rosji Władimir Semirunnij.
Łyżwiarki i łyżwiarze szybcy od dwóch sezonów bronią honoru sportów zimowych w Polsce. Od czwartku będą się ścigać na mistrzostw świata w Hamar. Nie są pozbawieni szans na medale.
Aleksandra Król-Walas czwarta w klasyfikacji generalnej PŚ w slalomie gigancie równoległym.
Lindsey Vonn, czyli jedna z najlepszych zawodniczek w historii narciarstwa alpejskiego, po niespodziewanym powrocie do sportu nadal jest szybka, ale nad wyraz ostrożna.
Przy 15 tysiącach widzów wokół Wielkiej Krokwi reprezentacja Polski zajęła piąte miejsce w konkursie drużynowym Pucharu Świata. Zwycięstwo odnieśli Austriacy. W niedzielę konkurs indywidualny.
Skoczkowie zjechali zdobywać punkty w Pucharze Świata do Zakopanego. Dwutygodniowa przerwa w konkursach niewiele zmieniła. W kwalifikacjach najlepszy był Daniel Tschofenig, z Polaków – Paweł Wąsek.
Polacy zaczynają mistrzostwa Europy w short tracku. To impreza, z której nasza reprezentacja przywozi medale regularnie od 2019 roku.
Dużo się pisze i mówi na Podhalu o moich sukcesach. Snowboard jest widowiskowy i chciałabym, żeby kibice w Polsce siadali przed telewizorami nas dopingować – mówi „Rz” Aleksandra Król-Walas, brązowa medalistka mistrzostw świata.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas