Aktualizacja: 09.02.2022 19:11 Publikacja: 09.02.2022 19:11
Foto: AFP
– To nagła sytuacja wymagająca konsultacji prawnych. Nie mogę powiedzieć nic więcej – stwierdził rzecznik MKOl Mark Adams. Obiecał, że sprawa zostanie zamknięta w środę, ale tak się nie stało.
Portal insidethegames podał, że może chodzić o zażywanie przez jednego z zawodników Rosyjskiego Komitetu Olimpijskiego zabronionych substancji. Pozytywny wynik miał dać test wykonany przed igrzyskami. Z informacji, do których dotarł „Guardian", wynika, że nie chodzi o środek, który poprawiałby wydajność.
Była pływaczka Kirsty Coventry stanie na czele Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego (MKOl), ale dopiero czas pokaże, czy wybije się na niezależność i ucieknie z cienia poprzednika.
Kirsty Coventry, czyli protegowana Thomasa Bacha, wygrała wybory na przewodniczącego Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego (MKOl).
20 marca w Costa Navarino poznamy dziesiątego przewodniczącego w 131-letniej historii Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego
Kandydatów na nowego przewodniczącego Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego (MKOl) więcej łączy, niż dzieli. Czwartkowe wybory pokażą, czy członkowie tej konserwatywnej organizacji są gotowi na zmiany.
Przesłanki i czynniki efektywnego wdrażania projektów OZE przez JST uwzględniające kwestie ekonomiczne, środowiskowe i społeczne.
Thomas Bach przez 12 lat dryfował między globalnymi potęgami i nawet jeśli zamienił Międzynarodowy Komitet Olimpijski (MKOl) w autorytarną korporację, to przy okazji omijał skały, na których mógł się rozbić.
Jazda na motocyklu to z całą pewnością wielka przyjemność, o czym zaświadczy każdy, kto chociaż raz miał okazję – legalnie, podkreślmy – poprowadzić maszynę na dwóch kołach.
Trwa proces doktora Fredy’ego Alexandra Gonzaleza Torresa, czyli kolejnego maga medycyny, który nie zawsze legalnymi metodami wspierał kolarzy. Jego klientami byli Nairo i Dayer Quintana.
Jannik Sinner początkowo nie chciał się zgodzić na propozycję Światowej Agencji Antydopingowej (WADA) trzech miesięcy dyskwalifikacji. Do porozumienia przekonali go jego prawnicy.
Brazylijski futsalista Carlos Vagner Gularte Filho, znany jako Ferrão, uzyskał pozytywny wynik testu antydopingowego na obecność testosteronu. Kontrola została przeprowadzona przez FIFA 4 października, na dwa dni przed finałem mistrzostw świata w Uzbekistanie.
Międzynarodowa Unia Kolarska (UCI) zakazała stosowania tlenku węgla poza placówkami medycznymi. Metoda stosowana przez najlepszych kolarzy, w tym Tadeja Pogacara i Jonasa Vingegaarda, wzbudzała wiele wątpliwości.
Dlaczego kupiony w aptece bez recepty lek mógł zniszczyć karierę Igi Świątek i co musiała zrobić, żeby udowodnić niewinność - mówi dr Andrzej Pokrywka z Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, konsultant naukowy Polskiej Agencji Antydopingowej.
Iga Świątek miała pozytywny wynik testu antydopingowego. Polka została zawieszona na miesiąc, bo przyjęła zanieczyszczony lek z melatoniną, który zawierał zakazaną trimetazydynę.
„Dzielę się z Wami najcięższym doświadczeniem w moim życiu” - napisała Iga Świątek w oświadczeniu umieszczonym w serwisie Instagram.
Złapany na dopingu Paul Pogba odwołał się do Trybunału Arbitrażowego ds. Sportu. Jego kara została skrócona i już na początku przyszłego roku będzie mógł wrócić do treningów.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas