Trzecie zwycięstwo Barcelony. Dlaczego VAR zabrał bramkę Robertowi Lewandowskiemu?

Barcelona znów męczyła się z Rayo Vallecano, ale wygrała na wyjeździe 2:1. Gola na wagę trzech punktów strzelił debiutujący w drużynie Dani Olmo.

Publikacja: 28.08.2024 04:52

Robert Lewandowski krótko cieszył się z czwartego gola w sezonie La Ligi

Rayo Vallecano to dla Katalończyków rywal wyjątkowo niewygodny. Z sześciu poprzednich meczów wygrali z nim tylko dwa. Wydawało się, że w późny wtorkowy wieczór dopiszą do swojego dorobku kolejny niechlubny wynik.

Piłkarze Hansiego Flicka przegrywali już po dziewięciu minutach. Dopiero po godzinie gry wyrównał Pedri, a po następnych 20 minutach zwycięstwo zapewnił Dani Olmo, sprowadzony latem z RB Lipsk za 60 mln euro.

Dani Olmo. Debiut marzeń w Barcelonie

Olmo to wychowanek Barcelony, ale jego kariera potoczyła się tak, że dopiero w wieku 26 lat powrócił do macierzystego klubu. Już jako nastolatek wyjechał z Katalonii do Dinama Zagrzeb.

Na debiut w Barcelonie czekał kilka tygodni, bo klub musiał pozbyć się kilku zawodników, by zwolnić środki finansowe, zmieścić się w limicie płac i móc go zarejestrować. Wystarczyło mu nieco ponad pół godziny gry, by został bohaterem.

- Szukałem miejsca do uderzenia. Znam bardzo dobrze bramkarza Cardenasa, ponieważ jest moim przyjacielem z Terrassy. To wyjątkowe, że pierwszy gol padł przeciwko niemu - przyznał Olmo przed kamerami DAZN.

Dziennik “Mundo Deportivo” uznał jego wejście za kluczowe. “Zrewolucjonizował grę. Barca przyspieszyła i miała zawodnika potrafiącego grać między liniami” - podsumowała występ Olmo katalońska gazeta.

Rayo Vallecano - Barcelona. Jak zagrał Robert Lewandowski?

Wcześniej rola bohatera przypadała Robertowi Lewandowskiemu, który w dwóch pierwszych meczach zdobył trzy bramki. We wtorek też trafił do siatki, ale po interwencji VAR gola anulowano. Sędzia został wezwany do monitora i po obejrzeniu powtórki dopatrzył się faulu Julesa Kounde.

Lewandowski mógł mieć więc na koncie czwartą bramkę w tym sezonie, ale i tak wciąż przewodzi klasyfikacji strzelców La Ligi. Kolejna szansa dla polskiego napastnika na poprawienie dorobku już w sobotę. Barcelona podejmie wówczas Real Valladolid.