Hiszpańska prasa po porażce Barcelony. “Lewandowski wciąż ma dwie twarze”

Katalończycy przegrali w niedzielę z rewelacyjną Gironą 2:4. Robert Lewandowski zdobył bramkę, ale zmarnował też kilka dogodnych okazji.

Publikacja: 11.12.2023 11:53

Robert Lewandowski

Robert Lewandowski

Foto: AFP

Polski napastnik strzelił głową gola na 1:1. To było jego ósme trafienie w lidze - pierwsze od prawie miesiąca.

“Był tam, gdzie drużyna najbardziej go potrzebowała. Ale po tej bramce zaczął pokazywać swoją gorszą twarz” - komentuje kataloński dziennik “Mundo Deportivo”.

W końcówce Lewandowski mógł zapewnić Barcelonie punkt, ale nie trafił czysto w piłkę i zamiast głową uderzył barkiem. Chwilę później Girona ustaliła wynik.

Co po porażce Barcelony z Gironą powiedział Xavi

- To dla nas mocny cios. Mieliśmy duże nadzieje, że po tym meczu nasza strata do Girony zmaleje do punktu, a do Realu do dwóch. Zamiast tego jesteśmy siedem punktów za Gironą i pięć za Realem. Rozegraliśmy niezłe spotkanie, ale zeszliśmy pokonani. Mecz był wyrównany, decydowały szczegóły. Oddaliśmy 31 strzałów, ale brakowało nam skuteczności i popełnialiśmy błędy w obronie. Jesteśmy drużyną w budowie - podsumował występ Barcelony Xavi. Nie zgodził się z nim dyrektor sportowy klubu Deco: - To nie było dobre spotkanie w naszym wykonaniu, byliśmy słabi.

Gironę Xavi nazwał najlepszym zespołem, jaki w tym sezonie przyjechał na Montjuic. - Czy możemy zdobyć mistrzostwo? Nie wiem. To nie jest teraz nasz cel - zaznacza trener Girony Michel. - Wyświadczyliśmy La Lidze wielką przysługę. Sprawiliśmy, że Barca się cofnęła. Przeszliśmy do historii. To mecz do zapamiętania.

Michel może mówić, że jego ekipa myśli tylko o kolejnym spotkaniu, ale madrycki “AS” nie ma wątpliwości: “Girona jest nieśmiertelna. Nieważne, jak bardzo Barcelona dominowała, Girona była kobrą w kontratakach. To zdecydowany kandydat do wygrania ligi”.

Piłka nożna
Katalońska niespodzianka. Girona robi furorę w Hiszpanii
Materiał Promocyjny
Tajniki oszczędnościowych obligacji skarbowych. Możliwości na różne potrzeby
Piłka nożna
Liga Mistrzów. FC Barcelona wywalczyła awans, Robert Lewandowski nosił fortepian
Piłka nożna
Premier League. Nowa arystokracja
Piłka nożna
Kim jest Bryan Zaragoza? Przyszły gwiazdor Bayernu
Materiał Promocyjny
Naukowa Fundacja Polpharmy ogłasza start XXIII edycji Konkursu o Grant Fundacji
Piłka nożna
Kim jest Vitor Roque? Rywal Roberta Lewandowskiego do miejsca w składzie