Eliminacje mistrzostw świata kobiet. Skromne zwycięstwo Polek w Armenii

Reprezentacja Polski wygrała w Erywaniu z Armenią 1:0 w swoim drugim meczu w ramach eliminacji do mistrzostw świata kobiet w piłce nożnej.

Publikacja: 21.09.2021 19:38

Trenerka reprezentacji Polski Nina Patalon

Biało-Czerwone były zdecydowanymi faworytkami starcia z rywalkami, które pięć dni temu, w pierwszej kolejce spotkań przegrały z Norwegią aż 0:10. Mimo to zdołały strzelić tylko jedną bramkę. Jeszcze w pierwszej połowie, po kombinacyjnej akcji, gola strzeliła Weronika Zawistowska.

Przed spotkaniem Armenia zajmowała dopiero 128. miejsce w kobiecym rankingu FIFA. Polska to 29. drużyna świata.

W piątek polska kadra zremisowała z Belgią 1:1. Kolejne mecze czekają zespół Niny Patalon w październiku. Dokładnie za miesiąc Polki podejmą Norweżki a pięć dni później zagrają z Albankami. W grupie F grają jeszcze reprezentantki Kosowa.

Finały mistrzostw świata odbędą się w roku 2023 w Australii i Nowej Zelandii, pierwszy raz z udziałem 32 reprezentacji. Europa ma 11 miejsc. Automatycznie awansuje dziewięciu zwycięzców grup, dwie pozostałe drużyny wyłonione zostaną poprzez baraże.

Eliminacje MŚ kobiet
Armenia - Polska 0:1 (0:1)

⚽ Bramka: Weronika Zawistowska (27). 🇦🇲 Lena Andriasjan - Sydney Vermillion, Nora Eghjan, Kristine Aleksanjan, Armine Chaczatrjan (53. Liana Ghazarjan), Ani Ghukasjan - Ani Karapetjan (90. Susanna Badaljan), Maria Sachinowa (86. Luiza Ghazarjan), Olga Osipjan (90. Nyree Der-Megerdichian), Anna Dallakjan (86. Oksanna Pizlowa) - Maral Artin. 🇵🇱 Polska: Anna Szymańska - Sylwia Matysik (90. Natalia Padilla-Bidas), Małgorzata Mesjasz, Paulina Dudek, Martyna Wiankowska - Gabriela Grzywińska (71. Nikol Kaletka), Adriana Achcińska, Dominika Grabowska (46. Nikola Karczewska) - Weronika Zawistowska, Kinga Kozak, Ewelina Kamczyk (71. Anna Rędzia).