Paryż 2024: Polacy ze złotem w tenisie stołowym na igrzyskach paralimpijskich

Patryk Chojnowski i Piotr Grudzień, polscy tenisiści stołowi, zdobyli złoty medal igrzysk paralimpijskich w Paryżu w deblu w kategorii MD18.

Publikacja: 01.09.2024 17:04

adm

Patryk Chojnowski oraz Piotr Grudzień w niedzielę zdobyli złoty medal podczas igrzysk paralimpijskich w grze podwójnej (MD18) turnieju tenisistów stołowych. W finale Polacy wygrali z chińską parą – Liu Chaodong, Zhao Yiqing 3:0. To już trzeci krążek wywalczony przez polskich sportowców w tej dyscyplinie.

Igrzyska paralimpijskie w Paryżu. Tenisiści stołowi Patryk Chojnowski i Piotr Grudzień zdobyli złoty medal w deblu

W finale debla (MD18) chińska para jedynie w pierwszej partii rzuciła wyzwanie Polakom. Patryk Chojnowski oraz Piotr Grudzień wygrali tę część meczu 13:11, a w dwóch kolejnych zwyciężyli 11:8 i 11:7.

Wcześniej Liu i Zhao wyeliminowali Maksyma Chudzickiego oraz Igora Misztala w ćwierćfinale.

Sportowcom w mediach społecznościowych pogratulowało Ministerstwo Sportu i Turystki. „Patryk Chojnowski i Piotr Grudzień mistrzami paralimpijskimi w tenisie stołowym w deblu (klasa MD18). Nasi reprezentanci w meczu o złoto pokonali 3:0 chińską parę Chaodong Liu i Yiqing Zhao. Gratulujemy wielkiego sukcesu! To trzeci medal dla Polski w tenisie stołowym na XVII Letnich Igrzyskach Paralimpijskich w Paryżu” – czytamy w opublikowanym w serwisie X wpisie.

Igrzyska paralimpijskie: Ile medali zdobyli Polacy?

Medal tenisistów stołowych to już szósty krążek Polaków na igrzyskach paralimpijskich w Paryżu, trzeci złoty.

Wcześniej dwa złote medale dla Polski zdobył pływak Kamil Otowski na 50 i 100 m st. grzbietowym (S1). Trzy brązowe wywalczyli zaś Lech Stoltman w pchnięciu kulą (F55) oraz tenisiści stołowi – w mikście (XD17) Karolina Pęk i Piotr Grudzień oraz w deblu Pęk i Natalia Partyka (WD20).

Róża Kozakowska, która w piątek wygrała konkurs rzutu maczugą (klasa F32), została natomiast zdyskwalifikowana. Powodem były nieprawidłowe parametry sprzętu. Mimo że polska ekipa złożyła apelację w tej sprawie, została ona odrzucona.