Paryż 2024: Polka ze srebrem w tenisie stołowym na igrzyskach paralimpijskich

Natalia Partyka, polska tenisistka stołowa, zdobyła srebrny medal igrzysk paralimpijskich w Paryżu. W finale singla Polka przegrała z Australijką Qian Yang 0:3.

Publikacja: 04.09.2024 16:49

Natalia Partyka

adm

Natalia Partyka została wicemistrzynią paralimpijską w tenisie stołowym w klasie WS10. To nie pierwszy raz, kiedy Polka stanęła na podium, wcześniej z Karoliną Pęk zajęła trzecie miejsce w deblu (WD20).

Igrzyska paralimpijskie w Paryżu: Tenisistka stołowa Natalia Partyka zdobyła srebrny medal w singlu

W środowym finale singla Polka przegrała z Australijką Qian Yang. Polska tenisistka stołowa przegrała w trzech setach – do sześciu, dziewięciu oraz dziesięciu. Srebrny medal igrzysk paralimpijskich w Paryżu to jednak bardzo duże osiągnięcie dla Polki.

Partyka w swojej kolekcji ma już sześć złotych, trzy srebrne oraz trzy brązowe medale. Zdobyte w środę srebro oznacza, że Partyka – pierwszy raz w karierze – wróci z imprezy czterolecia bez złota.

Dla Partyki to już dwunasty medal paralimpijski w karierze. Gra w kolejnych edycjach wydarzenia od ponad dwóch dekad. Polka minimum jeden medal z najcenniejszego kruszcu przywoziła kolejno z: Aten (2004), Pekinu (2008), Londynu (2012), Rio de Janeiro (2016) oraz Tokio (2020).

Natalii Partyce w mediach społecznościowych pogratulowało Ministerstwo Sportu i Turystki. „Natalia Partyka wicemistrzynią paralimpijską w tenisie stołowym w klasie WS10! Reprezentantka Polski w meczu o złoto musiała uznać wyższość Australijki Qian Yang. To dwunasty medal paralimpijski naszej wybitnej zawodniczki i drugi wywalczony podczas imprezy trwającej w Paryżu. Gratulujemy wielkiego sukcesu i dziękujemy za dostarczone emocje!” – czytamy we wpisie opublikowanym w serwisie X.

Igrzyska paralimpijskie: Ile medali zdobyli Polacy?

Medal tenisistki stołowej to już kolejny krążek Polaków na igrzyskach paralimpijskich w Paryżu. Reprezentanci Polski wywalczyli do tej pory w stolicy Francji 12 medali - trzy złote, cztery srebrne oraz pięć brązowych.

Wcześniej Patryk Chojnowski i Piotr Grudzień, polscy tenisiści stołowi, zdobyli złoty medal igrzysk paralimpijskich w Paryżu w deblu w kategorii MD18To też nie pierwszy raz, kiedy Partyka stanęła na podium. Wcześniej z Karoliną Pęk zajęła trzecie miejsce w deblu (WD20).

Igrzyska w Paryżu potrwają do 8 września.