Aktualizacja: 22.11.2024 00:58 Publikacja: 15.11.2022 11:36
Foto: AFP
Mundial w Katarze rozpocznie się 20 listopada i potrwa do 18 grudnia 2022 roku. To pierwszy raz, kiedy najlepsze piłkarskie reprezentacje gościł będzie Bliski Wschód. Mistrzostwa odbędą się na ośmiu stadionach, w pięciu miastach: Lusajl, Al-Chaur, Doha, Ar-Rajjan i Al-Wakra.
Mimo, że mistrzostwa rozpoczną się dopiero w niedzielę, to już od kilku miesięcy atmosfera wokół mundialu jest dosyć napięta. Media obiegły między innymi informacje o dramatycznych warunkach pracy przy budowie infrastruktury na mundial, śmierci tamtejszych robotników czy łamaniu praw człowieka, a także wątpliwościach co do okoliczności przyznania Katarowi organizacji piłkarskich mistrzostw. W wyniku kontrowersji, przeciwko mundialowi w Katarze zaczęły protestować rozmaite marki i celebryci, w tym między innymi piwo BrewDog, które oskarża Katar o korupcję, marka Hummel, która zaznaczyła, że że nie chce mieć z mundialem nic wspólnego czy wokalistka Dua Lipa. Kontrowersje budzi jednak także to, że choć na mistrzostwa zjadą się zespoły z całego świata, Katarczycy nie chcą złagodzić lokalnych obyczajów na czas imprezy. Zakazane będą między innymi głośne zabawy czy picie alkoholu na ulicy. Dodatkowe zakazy będą obowiązywały także kobiety, w tym te, które są bliskie zawodnikom.
FIFA sprawdza, w jaki sposób szef kuchni celebrytów Salt Bae i kilka innych osób dostało się na murawę stadionu po zakończeniu finału mundialu w Katarze.
Wielki tłum witał piłkarzy Argentyny w alei 9 lipca w Buenos Aires, gdzie wspaniałe budynki przypominają, że 100 lat temu to była stolica jednego z najbogatszych krajów świata.
Rozmowa z Hubertem Kostką, złotym medalistą olimpijskim z 1972 roku, wybitnym bramkarzem i trenerem, 11-krotnym mistrzem Polski jako zawodnik oraz szkoleniowiec
Szymon Marciniak chciał zostać piłkarzem i pewnie jak każdy chłopak śnił o finale mundialu. Marzenie spełnił jako sędzia. I wypadł w niedzielę nie gorzej niż bohaterowie wieczoru - Leo Messi i Kylian Mbappe.
Europejczycy są coraz bardziej przekonani, że mogą wpłynąć na ochronę klimatu poprzez zmianę codziennych nawyków
Argentyna i Francja rozegrały jeden z najpiękniejszych finałów. Nie zawsze tak bywało, ale przynajmniej o kilku warto pamiętać, bo miały swoich bohaterów, takich jak w niedzielę Leo Messi i Kylian Mbappe.
Funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego (CBA) zatrzymali Tomasza K, członka Klubu Wybitnego Reprezentanta, uczestnika piłkarskich mistrzostw świata w Korei Południowej i Japonii w 2002 roku.
Po zakończeniu fazy grupowej Ligi Narodów znany jest już podział na koszyki przed losowaniem eliminacji Mistrzostw Świata 2026. Ceremonia odbędzie się 13 grudnia w Zurychu.
Zakończyła się faza grupowa czwartej edycji Ligi Narodów. W przyszłym roku odbędzie się faza pucharowa i baraże o utrzymanie w dywizjach. Już bez reprezentacji Polski.
Coś się skończyło, więc można to ocenić bez posądzeń o sypanie piachu w tryby. Jakie tryby? W tej reprezentacji nic nie trybi od dawna.
Reprezentacja Francji wygrała grupę i awansowała do ćwierćfinału Ligi Narodów. Bez swojego gwiazdora Kyliana Mbappe, który znów nie został powołany przez Didiera Deschampsa. Czy i kiedy napastnik Realu Madryt wróci do kadry?
Polska po przegranej 1:2 na Stadionie Narodowym spadła do Dywizji B Ligi Narodów. Z kim zagra w europejskiej drugiej lidze i jakie będą tego konsekwencje?
Jak się gra na remis, to często się przegrywa. Trudno się zresztą zorientować, o co grali Polacy, poza tym, że mieli w głowach taką świadomość: remisujemy i jesteśmy w barażach. I nie zmienili niczego w grze ,nawet kiedy już w trzeciej minucie stracili bramkę.
Polacy już po trzech minutach przegrywali ze Szkotami na PGE Narodowym. Zdołali doprowadzić do remisu dzięki efektownej bramce Kamila Piątkowskiego, ale stracili gola w doliczonym czasie i spadli do Dywizji B Ligi Narodów.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas