Ambitne bieganie po górach na dystansach od 100 km do 600 m to oczywiście istota intensywnej, trzydniowej zabawy – w dniu poprzedzającym otwarcie na listach było 3,5 tys. zgłoszeń. Największą frekwencję mają biegi młodzieżowe organizowane pod etykietą „Aktywny Małopolanin”, ale jak zawsze popularnością cieszy się Sądecka Dycha po rekord i Biegi 7 Dolin. W wielobojowym maratonie Iron Run wystartuje ok. 50 osób, w Biegu Przebierańców – ponad 70. Widać, że Polki i Polacy mają zarówno zamiłowanie do ekstremalnego wysiłku, jak i biegowego happeningu.
Bywalcy wiedzą, że w namiotach Miasteczka Biegowego dzieje się o wiele więcej. Śmiało można nawet pisać o trzech festiwalach w jednym, bo koła gospodyń wiejskich stworzą Festiwal Smaku Sądecczyzny, a Festiwalowi Lachów i Górali potowarzyszą wydarzenia sportowe. Najmłodsi mają Strefę Dziecięcą, dorośli – Salon Przemysłu Turystycznego i Strefę Expo, a wszyscy Strefę Rowerową, Chilloutu i Regeneracji.
Czytaj więcej
Tylko dni dzielą uczestników od piątku 8 września, czyli wielkiego startu 14. Festiwalu Biegowego w Piwnicznej-Zdroju nad Popradem.
Niezdecydowani jeszcze mają nieco czasu, a warto. Pogoda wydaje się wymarzona na biegowe i inne wysiłki – w prognozach nie ma śladu deszczu, tylko miłe słońce, niekiedy z odrobiną chmur i przyjemne temperatury ciepłej sądeckiej jesieni.
Kto nie wybrał środka transportu, niech raczej zdecyduje się na kolej lub autobus – przewoźników obsługujących Piwniczną-Zdrój i okolice jest wielu, a połączenia dostosowano do szybkiego przedostania się na Nakło. Dokładne rozkłady jazdy można znaleźć na stronie: www.festiwalbiegowy.pl. Podobnie jak detaliczną mapę Miasteczka Biegowego, z kierunkami dojazdów, przejściami i lokalizacjami atrakcji oraz mapą parkingów.