Aktualizacja: 16.03.2025 23:12 Publikacja: 25.09.2022 19:15
XX Letnie Igrzyska Olimpijskie w Monachium, na zdjęciu polscy floreciści, którzy zdobyli złote medale w konkurencji drużynowej, od lewej: Lech Koziejowski, Witold Woyda, Zbigniew Skrudlik (trener), Marek Dąbrowski, Jerzy Kaczmarek, Arkadiusz Godel (z tyłu).
Foto: PAP/Zbigniew Matuszewski
100 lat temu, we Lwowie, powstał Polski Związek Szermierczy, a od największego triumfu, jakim było zdobycie przez Witolda Woydę dwóch złotych medali podczas igrzysk w Monachium minęło pół wieku. Nieżyjący już znakomity polski florecista wywalczył je w turniejach indywidualnym i drużynowym, wraz z Lechem Koziejowskim, Markiem Dąbrowskim, Jerzym Kaczmarkiem i Arkadiuszem Godelem. Do tych historycznych sukcesów poprowadził ich wtedy, 88-letni dziś trener Zbigniew Skrudlik, sam medalista olimpijski z Tokio 1964 (srebro w turnieju drużynowym) i Meksyku 1968 (brąz, również w rywalizacji drużynowej)
Klaudia Zwolińska nie próżnuje i przygotowuje się do nowego sezonu slalomu kajakowego. Wicemistrzyni olimpijska spędziła blisko dwa miesiące w Australii, a za chwilę wylatuje na kolejne zgrupowanie do Francji.
Mimo wielkich kłopotów na trasie Tadej Pogacar odniósł trzecie zwycięstwo w karierze w Strade Bianche z finiszem na Piazza del Campo w Sienie. Michał Kwiatkowski i Katarzyna Niewiadoma w rywalizacji pań nie ukończyli wyścigu.
Trwa proces doktora Fredy’ego Alexandra Gonzaleza Torresa, czyli kolejnego maga medycyny, który nie zawsze legalnymi metodami wspierał kolarzy. Jego klientami byli Nairo i Dayer Quintana.
Groźne wypadki w wyścigach kolarskich rozpoczęły dyskusje o środkach mających zabezpieczyć zawodników. Jednym z nich ma być ograniczenie prędkości.
Rola Bałtyku jest kluczowa w kontekście transformacji europejskiego sektora energii. Akwen doskonale nadaje się do rozwoju morskiej energetyki wiatrowej, sprzyja też rozwojowi innych technologii niskoemisyjnych, w tym odnawialnego wodoru.
- Zawsze trzeba wierzyć - powiedział Michał Kwiatkowski za metą wyścigu Clásica Jaén. Po długiej samotnej ucieczce odniósł 32. zwycięstwo w karierze.
Jazda na motocyklu to z całą pewnością wielka przyjemność, o czym zaświadczy każdy, kto chociaż raz miał okazję – legalnie, podkreślmy – poprowadzić maszynę na dwóch kołach.
Rosyjski oligarcha Aliszer Usmanow zrezygnował z funkcji prezesa Międzynarodowej Federacji Szermierczej (FIE) zaledwie kilka dni po wyborze na to stanowisko.
Rosyjski oligarcha Aliszer Usmanow, przyjaciel Władimira Putina, odniósł zdecydowane zwycięstwo w wyborach na prezesa Międzynarodowej Federacji Szermierczej (FIE).
W wieku 38 lat zmarł Michał Dąbrowski, szermierz, medalista Mistrzostw Świata i Igrzysk Paralimpijskich w Paryżu
Jeden z najbogatszych Rosjan chce znów ustawiać pionki na planszy mimo trwającej wojny w Ukrainie
- Pierwszy raz spotkałem się z czymś takim i to zmieniło diametralnie przebieg meczu - mówi trener Język.
Polskie szpadzistki wywalczyły dla Polski drugi medal igrzysk w Paryżu. Na najlepszej drodze do olimpijskiego podium jest Iga Świątek. Mamy pierwszy finał w pływaniu, a w żeglarstwie drugie miejsce po sześciu wyścigach zajmuje Paweł Tarnowski.
Aleksandra Jarecka, Martyna Swatowska-Wenglarczyk, Renata Knapik-Miazga i Alicja Klasik, czyli kwiat polskiej szermierki, zdobyły brązowy medal igrzysk olimpijskich w Paryżu. Polskie szpadzistki wygrały w meczu o brąz po dogrywce z Chinkami.
Czwartek dnia igrzysk o kolejne medale mogą powalczyć judoczka Angelika Szymańska i drużyna szpadzistek. W trzeciej rundzie o nietypowej dla siebie porze zagra Iga Świątek. W kolejnej konkurencji wystartuje Klaudia Zwolińska.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas