Paryż 2024. Medal szpadzistek, wygrana Igi Świątek, finał w pływaniu. Jak wypadli Polacy we wtorek?

Polskie szpadzistki wywalczyły dla Polski drugi medal igrzysk w Paryżu. Na najlepszej drodze do olimpijskiego podium jest Iga Świątek. Mamy pierwszy finał w pływaniu, a w żeglarstwie drugie miejsce po sześciu wyścigach zajmuje Paweł Tarnowski.

Publikacja: 30.07.2024 23:09

Paryż 2024: Polskie szpadzistki z brązowymi medalami

Wtorek był obiecującym dniem dla reprezentacji Polski. W spektakularny sposób brązowy medal olimpijski zdobyły w drużynie szpadzistki. Iga Świątek w dwóch setach pokonała w trzeciej rundzie Chinkę Wang Xiyu i awansowała do ćwierćfinału.

Na olimpijskiej pływalni znakomicie spisali się bracia bliźniacy Krzysztof i Michał Chmielewscy. Pierwszy z nich pobił rekord życiowy na swoim koronnym dystansie 200 m stylem motylkowym i popłynie w środę w finale. Michałowi do awansu zabrakło zaledwie 0,02 sekundy.

W akwenie w Marsylii aspiracje do medalu potwierdza wicemistrz świata Paweł Tarnowski. Po sześciu wyścigach zajmuje drugie miejsce. Do półfinału kajakarskiego slalomu w konkurencji kanadyjka (C-1) awansowała srebrna medalistka olimpijska Klaudia Zwolińska, podobnie jak — w kajaku K-1 — Mateusz Polaczyk.

Paryż 2024. Wyniki Polaków we wtorek (27 lipca)

• Szermierka

Turniej drużynowy w szpadzie kobiet

Ćwierćfinał: Polska — USA 31:29

Martyna Swatowska – Wenglarczyk, Renata Knapik – Miazga, Alicja Klasik i Aleksandra Jarecka

• Tenis stołowy, turniej indywidualny kobiet

1/16 finału: Natalia Bajor – Fu Yu (Portugalia) 4:3 (11:7, 11:8, 15:17, 4:11, 7:11, 12:10)