Aktualizacja: 04.02.2015 18:39 Publikacja: 04.02.2015 18:39
Foto: AFP
Z supergigantem kobiet na trasie Raptor i pierwszym treningiem zjazdu mężczyzn na trasie Birds of Prey we wtorek wszystko poszło w miarę dobrze, szef Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego Thomas Bach podczas wizyty roboczej i spotkania z dziennikarzami mógł chwalić organizatorów.
Dzień później pogoda nie zostawiła złudzeń – walki alpejczyków o medale nie będzie. Trasa supergiganta została wyznaczona, uczestnicy (wśród nich jedyny Polak Maciej Bydliński) stawili się rankiem na górze, ale tylko popatrzyli na potężną zadymkę i usłyszeli, że chłodny i śnieżny front przyszedł do Kolorado trochę wcześniej, niż prognozowano, zatem ścigania w środę nie będzie.
Jeden z najbogatszych Rosjan chce znów ustawiać pionki na planszy mimo trwającej wojny w Ukrainie
Eksperci od handlu wskazują, że coraz popularniejszy wśród konsumentów w Polsce staje się trend kupowania z odroczonymi płatnościami.
Tomasz Kryk i Marek Ploch nie będą dłużej trenerami kajakarskiej reprezentacji Polski. Ten pierwszy pracował z kadrą przez piętnaście lat. Jego grupa zdobyła w tym czasie 92 medale.
Wygrałem jednym głosem, ale po kolarsku powiem, że czy wygrywa się o błysk szprychy, czy po ucieczce z przewagą minuty, to jest zawsze wygrana - mówi „Rzeczpospolitej” Marek Leśniewski, medalista olimpijski, nowy prezes Polskiego Związku Kolarskiego
Chaos w Polskim Związku Kolarskim (PZKol) trwa. Nowym prezesem został Marek Leśniewski, ale jego wybór kwestionuje Rafał Makowski.
Dane na temat przemieszczania się ludności, czy zagęszczenia mieszkańców, pomagają firmom i miastom podejmować odpowiednie decyzje.
- Znam to środowisko. Ono nie jest spójne. Są tam ludzie zazdrośni i zawistni - o wyborach w Polskim Związku Kolarskim, o współczesnym kolarstwie opowiada „Rzeczpospolitej” dyrektor Tour de Pologne Czesław Lang
W 2023 roku w Polsce powstało prawie 400 tysięcy nowych firm, a rynek przedsiębiorstw liczy już blisko 2,5 miliona aktywnych biznesów. Jak właściciele firm ubezpieczają swój biznes w obliczu coraz większych wyzwań gospodarczych i klimatycznych
Międzynarodowy Komitet Olimpijski (MKOl) ogłosił listę siedmiu kandydatów na stanowisko przewodniczącego, który zastąpi Thomasa Bacha. Wybór nastąpi w marcu przyszłego roku.
Sebastian Coe jest jednym z kandydatów na następcę Thomasa Bacha, ale w drodze po władzę w MKOl napotkał nieoczekiwane trudności. Wygrać może kobieta.
Przewodniczący Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego (MKOl) Thomas Bach został kolejną ofiarą pranksterów z Rosji, którzy prawdopodobnie użyli w tym celu sztucznej inteligencji.
Szef Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego Thomas Bach miał prawo oczekiwać od Rosji i Władimira Putina wdzięczności. Nie doczekał się – zamiast niej dostał cios.
Międzynarodowy Komitet Olimpijski (MKOl) - dopuszczając Rosjan i Białorusinów do igrzysk w Paryżu - zlekceważył wysiłek wszystkich, którzy sankcjami próbują zmusić ich do zakończenia wojny. To porażka ruchu, który zawsze miał na sztandarach pokój.
Thomas Bach będzie szefem Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego (MKOl) do 2025 roku, ale niektórzy chcą, żeby pozostał nim dłużej i wyznają mu miłość, bo jako władca pierścieni jest nie tylko adwokatem wielkich, ale także przyjacielem ubogich.
To, że MKOl rozważa udział rosyjskich sportowców w igrzyskach w Paryżu, a i ONZ wspomina, że wykluczenie ich byłoby łamaniem praw człowieka, jest dla mnie nie do zaakceptowania.
Międzynarodowy Komitet Olimpijski rok po napaści Rosji na Ukrainę potępia wojnę i mówi o pomocy pokrzywdzonym, ale jego czyny nie idą w parze ze słowami.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas