Znamy pierwszy mecz 1/8 finału Euro 2024. Kto z kim i kiedy zagra? [TERMINARZ]

Mecz Włochy - Szwajcaria w Berlinie rozpocznie w sobotę o godz. 18 zmagania w 1/8 finału Euro 2024. Jakie będą pozostałe spotkania drugiej rundy mistrzostw Europy w Niemczech? Statystycy wskazują najbardziej prawdopodobny zestaw par. Mecze o ćwierćfinał będą rozegrane od soboty 29 czerwca do wtorku 2 lipca.

Publikacja: 25.06.2024 06:31

Włosi w 1/8 finału zagrają ze Szwajcarią

Mecz Włochy — Chorwacja miał niezwykłą dramaturgię. Mattia Zaccagni w 98. minucie dał Włochom remis 1:1 i drugie miejsce w grupie B kosztem Chorwatów. Tym samym poznaliśmy pierwszą parę 1/8 finału Euro 2024, bo rywalem Włochów (2B) będzie Szwajcaria (2A).

Euro 2024. Pięć reprezentacji już wie, gdzie i kiedy zagra swój mecz 1/8 finału

Przypomnijmy, że ze względu na fakt, w 1/8 finału Euro 2024 wystąpią cztery najlepsze zespoły z trzecich miejsc, ostateczny kształt par tej rundy poznamy prawdopodobnie dopiero po ostatnim gwizdku fazy grupowej. Ramowy plan 1/8 finału jest następujący:

• 2A vs 2B (Berlin, sobota godz. 18)
  • 1A vs 2C (Dortmund, sobota godz. 21)
  • 1C vs 3D/E/F (Gelsenkirchen, niedziela godz. 18)
  • 1B vs 3A/D/E/F (Kolonia, niedziela godz. 21)
  • 2D vs 2E (Düsseldorf, poniedziałek godz. 18)
  • 1F vs 3A/B/C (Frankfurt, poniedziałek 21)
  • 1E vs 3A/B/C/D (Monachium, wtorek godz. 18)
  • 1D vs 2F (Lipsk, wtorek godz. 21)

Po zakończeniu rywalizacji w grupie A i B oraz po dwóch kolejkach w grupach C, D, E oraz F, schemat ten możemy uzupełnić następująco:

• Szwajcaria - Włochy (Berlin, sobota godz. 18)
  • Niemcy - 2C (Dortmund, sobota godz. 21)
  • Hiszpania - 3A/D/E/F (Kolonia, niedziela godz. 21)
  • Portugalia - 3A/B/C (Frankfurt, poniedziałek 21)

Euro 2024. Najbardziej prawdopodobne mecze 1/8 finału

W oparciu o wcześniejsze wyniki, statystycy piłkarscy prognozują pary 1/8 finału Euro 2024, a swoimi przewidywaniami dzielą się na Twitterze/X. Prognozy kont Football Rankings (@FootRankings) oraz Polaka Piotra Klimka (znanego z szacowania miejsc w tabeli Ekstraklasy) są niemal identyczne, różnią się tylko w przypadku dwóch par:

• Niemcy - Dania (Dortmund, sobota godz. 21)
  • Anglia - Czechy LUB Anglia - Austria  (Gelsenkirchen, niedziela godz. 18)
  • Hiszpania - Słowacja (Kolonia, niedziela godz. 21)
  • Holandia - Rumunia (Düsseldorf, poniedziałek godz. 18)
  • Portugalia - Węgry (Frankfurt, poniedziałek 21)
  • Belgia - Austria LUB Belgia - Słowenia (Monachium, wtorek godz. 18)
  • Francja - Turcja (Lipsk, wtorek godz. 21)

Euro 2024: kiedy ćwierćfinały, półfinały i finał?

Terminarz kolejnych rund jest następujący:

Terminarz - ćwierćfinały Euro 2024

mecz nr 45 zwycięzca meczu 39 vs zwycięzca meczu 37 (Stuttgart, piątek 5 lipca godz. 18)

46 W41 vs W42 (Hamburg, piątek 5 lipca godz. 21)

48 W40 vs W38 (Düsseldorf, sobota 6 lipca godz. 18)

47 W43 vs W44 (Berlin, sobota 6 lipca godz. 21)

Terminarz — półfinały Euro 2024

49 W45 vs W46 (Monachium, wtorek 9 lipca godz. 21)

50 W47 vs W48 (Dortmund, środa 10 lipca godz. 21)

Kiedy odbędzie się finał EURO 2024?

W49 vs W50 (Berlin, niedziela 14 lipca godz. 21)

Pozostało 88% artykułu
2 / 3
Euro 2024
Z akademika na piłkarskie salony. Rodri - najlepszy zawodnik Euro 2024
Euro 2024
Finał Euro 2024. Hiszpania - Anglia. Triumf pięknego futbolu, Anglicy znów z pustymi rękami