World Tennis League. Iga i Hubert znów pokonani po dogrywce

Drugiego dnia pokazowych rozgrywek WTL w Abu Zabi drużyna Igi Świątek i Huberta Hurkacza, czyli Hawks, przegrała z prowadzoną przez Daniiła Miedwiediewa ekipą Eagles 28:31. Zadecydowała dogrywka, w której Hurkacz uległ trzeciemu tenisiście świata

Publikacja: 22.12.2023 22:10

Iga Świątek

Iga Świątek

Przed spotkaniem Eagles – Hawks grały drużyny Kites (liderka – Aryna Sabalenka) i Falcons (Jelena Rybakina) i w tym spotkaniu najbardziej interesujące okazało się ostatnie starcie, czyli jednosetowy mecz Sabalenki z Rybakiną. Po twardej wymianie potężnych serwisów i forhendów wygrała 7:6 (7-2) Białorusinka odrabiając wcześniejsze straty poniesione przez deble i mikst. Przy remisie 30:30 decydował super tie-break wygrany ponownie przez Arynę 10-6.

W spotkaniu w połowie polskiej drużyny z drużyną w zasadzie rosyjską (Sofia Kenin, choć Amerykanka, też urodziła się w Moskwie) polska para Świątek/Hurkacz rozpoczęła rywalizację od pewnego zwycięstwa nad mikstem Mirra Andrejewa i Andriej Rublow, ale potem pojawiły się schody. Traciły gemy Świątek z Garcią oraz Hurkacz z Ruudem w deblach i Garcia solo.

Hubi – najbardziej zapracowany  tenisista dnia – miał drugą chwilę chwały, gdy pokonał Daniiła Miedwiediewa, nr 3 na świecie, 7:6 (7-4) i wyrównał wynik meczu na 28:28. Oznaczało to kolejny super tie-break, ale w nim Rosjanin miał zdecydowaną przewagę.

Dwie porażki Hawks jeszcze nie eliminują drużyny z walki o finał, ale szansa na drugie miejsce i awans wymaga bardzo wysokiego pokonania liderów ligi, czyli tenisistki i tenisistów Kites i korzystnego wyniku w drugim meczu. Czy się uda, czy nie, to warto czekać na grę (właściwie jeden set) Igi Świątek z Aryną Sabalenką, to zapewne będzie w sobotę ostatnie spotkanie fazy grupowej.

World Tennis League 2023

Kites – Eagles 27:22 (Badosa/Sabalenka – Andriejewa/Kenin 6:3; Badosa/Tsitsipas – Kenin/Miedwiediew 6:4; Dimitrow/Tsitsipas – Miedwiediew/Rublow 6:7 (3-7); Dimitrow – Rublow 3:6; Sabalenka - Andriejewa 6:2).

Kites – Falcons 33:30 (Badosa/Sabalenka – Cirstea/Rybakina 6:7 (5-7); Dimitrow/Harris – Fritz/Nagal 6:7 (5-7); Badosa/Harris – Cirstea/Fritz 5:7; Dimitrow – Fritz 6:3; Sabalenka – Rybakina 7:6 (7-2), super tie-break 10-6).

Eagles – Hawks 31:28 (Andriejewa/Rublow – Świątek/Hurkacz 2:6; Andriejewa/Kenin – Garcia/Świątek 6:4; Miedwiediew/Rublow – Hurkacz/Ruud 7:6 (7-1); Kenin – Garcia 7:5; Miedwiediew – Hurkacz 6:7 (4-7), super tie-break 10-4).

Tabela: 1. Kites 2-0 60-52; 2. Falcons 1-1 57-55; 3. Eagles 1-1 53-55; 4. Hawks 0-2 52-54.