Aktualizacja: 04.05.2015 23:50 Publikacja: 04.05.2015 22:11
Foto: PAP, Jakub Kamiński
"Rzeczpospolita": Czy koszulka mistrza świata dużo zmienia?
Michał Kwiatkowski: Nie jestem niewidoczny. Muszę się z tym pogodzić i dostosować do sytuacji. W wyścigu Dwars door Vlaanderen byłem w końcowej ucieczce. Wszyscy patrzyli na mnie, oczekiwali mojej reakcji. Skończyło się na tym, że przyjechałem czwarty. Wyciągnąłem wnioski i może dzięki temu udało mi się wygrać Amstel Gold Race. Sam wywieram na sobie presję i odczuwam większy ciężar na swoich barkach, ale lubię takie wyzwania.
Stanisław Pozdniakow zrezygnował z funkcji szefa Rosyjskiego Komitetu Olimpijskiego, co może oznaczać, że tamtejszy sport szuka drogi powrotu do łask
Eksperci od handlu wskazują, że coraz popularniejszy wśród konsumentów w Polsce staje się trend kupowania z odroczonymi płatnościami.
Projekt organizacji imprezy to centralny punkt planu rozwoju polskiego sportu, którzy przygotowuje minister Sławomir Nitras
- Odbudowujemy budżet. Rozmawiamy z dużymi markami, potentatami na świecie - zapewnia prezes Radosław Piesiewicz.
– Przetrwałem tsunami, to była duża polityka. Złożyłem trzy pozwy o zniesławienie i nie odpuszczę – mówi „Rz” prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego (PKOl) Radosław Piesiewicz.
Mobilna Sieć T-Mobile w Polsce w 2024 roku została uznana za najlepszą pod względem prędkości i niezawodności przez międzynarodową firmę Ookla.
W siedzibie Polskiego Komitetu Olimpijskiego kontrolę rozpoczęli 15 października urzędnicy Najwyższej Izby Kontroli. O przeprowadzenie pilnej kontroli w PKOl wystąpił do prezesa NIK w ubiegłym tygodniu minister sportu i turystyki Sławomir Nitras.
W 2023 roku w Polsce powstało prawie 400 tysięcy nowych firm, a rynek przedsiębiorstw liczy już blisko 2,5 miliona aktywnych biznesów. Jak właściciele firm ubezpieczają swój biznes w obliczu coraz większych wyzwań gospodarczych i klimatycznych
- Znam to środowisko. Ono nie jest spójne. Są tam ludzie zazdrośni i zawistni - o wyborach w Polskim Związku Kolarskim, o współczesnym kolarstwie opowiada „Rzeczpospolitej” dyrektor Tour de Pologne Czesław Lang
Wielki faworyt Jonas Vingegaard wygrał 81. Tour de Pologne. Najlepszy z polskich kolarzy Rafał Majka zakończył wyścig na 18. pozycji.
We Wrocławiu rozpoczął się 81. Tour de Pologne. Jak na trudności, które musiał pokonać w tym roku dyrektor Czesław Lang, wyścig wygląda atrakcyjnie.
W strugach deszczu, ale w przepięknej scenerii, walczyli o medale kolarze podczas jazdy na czas. Marta Lach i Agnieszka Skalniak – Sójka i Michał Kwiatkowski zajęli odległe pozycje. Wygrali: Australijka Grace Brown i Belg Remco Evenepoel.
Michał Kwiatkowski zajął trzecie miejsce na 18. etapie Tour de France. Na tydzień przed rozpoczęciem igrzysk olimpijskich w Paryżu najlepszy polski kolarz pokazał, że jest w wysokiej dyspozycji, ale to wcale może nie wystarczyć, by walczyć o medal.
Zwycięzca 80. Tour de Pologne został Słoweniec Matej Mohorić, który o sekundę wyprzedził Portugalczyka Joao Almeidę. Ostatni etap z Zabrza do Krakowa wygrał Tim Merlier.
Liderem Tour de Pologne po trudnych etapach do Karpacza i Dusznik-Zdroju jest Słoweniec Matej Mohorić, ale o zwycięstwo walczą także Polacy. Rafał Majka traci dziesięć, a Michał Kwiatkowski - dwanaście sekund. Wszystko wyjaśni się w Katowicach.
Michał Kwiatkowski drugi raz w karierze wygrał etap Tour de France. On uciekał, a Rafał Majka gonił i choć polskie kolarstwo jest w kiepskiej kondycji, to Święto Narodowe Francji należało do naszych kolarzy.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas