Liga Europy: Sevilla znów w finale

Drużyna z Andaluzji pokonała w Kolonii Manchester United 2:1 i w piątek powalczy o swoje szóste trofeum.

Publikacja: 16.08.2020 22:57

To było starcie wagi ciężkiej. Nie tylko dlatego, że United, klub o wielkich tradycjach, spotykał się z rekordzistą rozgrywek - Sevillą. Po odpadnięciu Manchesteru City, Barcelony i Atletico z Ligi Mistrzów, oba zespoły broniły honoru Anglii i Hiszpanii w europejskich pucharach.

United szybko objęli prowadzenie po tym, jak rzut karny na bramkę zamienił pewnym strzałem Bruno Fernandes. Sevilla cierpliwie konstruowała akcje, jedna z nich przyniosła wyrównanie jeszcze w pierwszej połowie, kiedy Sergio Reguilon zagrał do Suso, a ten pokonał Davida de Geę. Po przerwie Manchester rzucił się na przeciwników i wydawało się, że wjedzie do finału, ale Sevilla przetrwała oblężenie i w 78. minucie zadała decydujący cios. Jesus Navas dośrodkował ze skrzydła, a wprowadzony z ławki Luuk de Jong dostawił nogę i było 2:1.

Czy będzie grupowy coming-out w zawodowej piłce nożnej?
Czy Manchester United i Chelsea zagrają w europejskich pucharach?