Tylko 79 zł za pół roku czytania.
Co zyskasz kupując subskrypcję? - możliwość zakupu tysięcy ebooków i audiobooków w super cenach (-40% i więcej!)
- dostęp do treści RP.PL oraz magazynu PLUS MINUS.
Aktualizacja: 24.03.2025 23:01 Publikacja: 08.11.2024 09:27
Legia jest dziś druga, a Jagiellonia trzecia w tabeli Ligi Konferencji.
Foto: PAP/Leszek Szymański
Specyfika europejskich pucharów jest taka, że kluby w międzynarodowej rywalizacji pracują zarówno na siebie, jak i na swoją ligę. Każdy punkt ma znaczenie, bo oznacza nie tylko potencjalne sukcesy oraz pieniądze, ale również buduje pozycję w rankingu UEFA. Zależy od niego rozstawienie przed losowaniami kolejnych rund, a także podział miejsc w europejskich pucharach.
Legia i Jagiellonia tej jesieni są jak dotąd bezbłędne. Piłkarze z Warszawy w fazie grupowej pokonali Betis (1:0), TSC (3:0) oraz Dynamo Mińsk (4:0). To owoc pracy Goncalo Feio, którego zespół od poprzedniej przerwy na mecze drużyn narodowych, kiedy niektórzy podawali w wątpliwość przyszłość trenera i zastanawiali się nad jego zwolnieniem, wygrała sześć spotkań z rzędu.
Legia wygrała z Dynamem Mińsk 4:0 i po trzech meczach, z kompletem punktów prowadzi w swojej grupie Ligi Konferencji.
Robert Lewandowski zdobył 98. i 99. bramkę w Champions League, a Barcelona pokonała na wyjeździe 5:2 Crvenę Zvezdę Belgrad.
Legia Warszawa i Jagiellonia Białystok udział w fazie ligowej Ligi Konferencji zaczęły od dwóch zwycięstw
Polacy pokonali Maltańczyków 2:0 i po dwóch meczach eliminacji mistrzostw świata mają sześć punktów, ale ten dorobek to jedyny powód do zadowolenia, bo wciąż grają futbol niskiej jakości.
Przesłanki i czynniki efektywnego wdrażania projektów OZE przez JST uwzględniające kwestie ekonomiczne, środowiskowe i społeczne.
Ostatnim rywalem Polaków w eliminacjach mundialu będzie Holandia. To z nią piłkarze Michała Probierza powinni powalczyć o bezpośredni awans. Łatwo nie będzie.
W salonach dealerskich sieci Suzuki w całej Polsce ruszyły pokazy premierowych motocykli Suzuki DR-Z4S i DR-Z4SM. Nowe maszyny będzie można zobaczyć w miastach praktycznie w całej Polsce.
Polacy pokonali Maltańczyków 2:0 i po dwóch meczach eliminacji mistrzostw świata mają sześć punktów, ale ten dorobek to jedyny powód do zadowolenia, bo wciąż grają futbol niskiej jakości.
Ostatnim rywalem Polaków w eliminacjach mundialu będzie Holandia. To z nią piłkarze Michała Probierza powinni powalczyć o bezpośredni awans. Łatwo nie będzie.
Hiszpania pokonała w rzutach karnych Holandię i awansowała do ćwierćfinału Ligi Narodów. To oznacza, że grupowym rywalem Polaków w eliminacjach do mistrzostw świata 2026 będą Holendrzy.
Polacy zaczęli eliminacje mistrzostw świata od zwycięstwa 1:0 z Litwą po szczęśliwym golu kapitana Roberta Lewandowskiego. To był kolejny słaby mecz kadry. Cierpieli kibice oraz piłkarze.
Pierwsze lata po odzyskaniu niepodległości przez kraje bałtyckie były w ich futbolu czasem romantycznego chaosu. Jak raczkowała piłka Litwy, Łotwy i Estonii po rozpadzie ZSRR?
Polacy walkę o przyszłoroczny mundial zaczynają dzisiejszym meczem z Litwą na PGE Narodowym.
Gra o mundial 2026 toczy się już na większości kontynentów, ale w Europie eliminacje dopiero startują. Anglicy zaczynają nowy rozdział z Thomasem Tuchelem u steru.
Holandia zremisowała w Rotterdamie z Hiszpanią 2:2 i o tym, kto awansuje do turnieju finałowego Ligi Narodów, zadecyduje niedzielny rewanż w Walencji. Przegrany tego dwumeczu trafi do polskiej grupy w eliminacjach mundialu 2026.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas