Euro 2024. Austria zaskoczyła Holandię, ma awans z pierwszego miejsca w „polskiej” grupie

Austriacy pokonali w Berlinie Holendrów 3:2 i to oni wygrali niespodziewanie “polską grupę”. Holandia też do 1/8 finału jednak awansowała.

Publikacja: 25.06.2024 20:39

Zwycięską bramkę dla Austrii zdobył w 80. minucie Marcel Sabitzer

Holendrzy sami rzucili sobie kłody pod nogi, bo już w szóstej minucie Donyell Malen próbując wybić wślizgiem piłkę dośrodkowaną przez Aleksandra Prassa, zrobił to tak nieporadnie, że zaskoczył własnego bramkarza.

Ledwo zaczął się mecz, a Holendrzy musieli gonić wynik. Wyrównali dopiero po przerwie. Odebrali rywalom piłkę w środku boiska, popędzili z kontratakiem i po precyzyjnym strzale Cody'ego Gakpo zrobiło się 1:1. Ale to był dopiero początek zabawy, bo Austriacy nie zamierzali się poddawać.

Euro 2024. Kto rywalem Austrii w 1/8 finału?

Minęło niewiele ponad dziesięć minut i znów prowadzili po trafieniu głową Romano Schmida. Holendrzy odpowiedzieli golem Memphisa Depaya, ale niedługo później ponownie przegrywali, bo nie upilnowali Marcela Sabitzera.

Austriacy, znając zapewne wynik meczu Francja - Polska (1:1), wyczuli, że jest niepowtarzalna szansa wygrać grupę i nie wypuścili jej z rąk. Zadali ostateczny cios, wytrzymali próbę nerwów i w nagrodę zmierzą się w 1/8 finału z wiceliderem grupy F. Dziś to miejsce zajmuje Turcja, która w środę zmierzy się z Czechami i wystarczy jej remis.

Euro 2024. Z kim zagra w 1/8 finału Holandia?

Holendrzy mają czego żałować, przez chwilę byli nawet wirtualnymi liderami, ale ostatecznie spadli na trzecią pozycję i czeka ich teraz rywalizacja ze zwycięzcą jednej z grup. Może to być m.in. Hiszpania.

Muszą czekać na wyniki w innych grupach, ale już wiedzą, że skomplikowali sobie życie.