Wygrany test Barcelony przed Ligą Mistrzów. Pomógł Robert Lewandowski

Katalończycy zmarnowali rzut karny, ale i tak zdołali pokonać Mallorcę 1:0. We wtorek zagrają z Napoli o ćwierćfinał Ligi Mistrzów.

Publikacja: 09.03.2024 13:18

Skromne zwycięstwo Barcelona zawdzięcza duetowi Robert Lewandowski - Lamine Yamal. Dzieli ich prawie 20 lat różnicy, łączy snajperski instynkt. Polak tym razem wystąpił w roli asystenta, a młody Hiszpan efektownym trafieniem zapewnił Katalończykom trzy punkty i spokój przed rewanżowym meczem z Napoli.

Lewandowski dostał szansę na odpoczynek, na boisku pojawił się dopiero w 61. minucie, zmieniając 18-letniego Marca Guiu. Pod jego nieobecność do rzutu karnego, podyktowanego jeszcze w pierwszej połowie, podszedł Ilkay Guendogan i jedenastki nie wykorzystał.