Liga Mistrzów. Real się męczył, Manchester City bawił

Główni kandydaci do zdobycia trofeum są już w ćwierćfinale, choć dostali się do niego w różnym stylu. Manchester City - po drugim zwycięstwie nad FC Kopenhaga, Real Madryt - po remisie z RB Lipsk.

Publikacja: 06.03.2024 23:09

Kwestia awansu Realu była niepewna do ostatnich minut

Schodzących do szatni na przerwę piłkarzy Carlo Ancelottiego żegnały na Santiago Bernabeu głośne gwizdy. Tylko nieskuteczności rywali z Lipska zawdzięczali, że nie musieli gonić wyniku.

Kwestia awansu była niepewna do ostatnich minut, bo choć po godzinie gry kontratak golem zwieńczył w końcu Vinicius Junior, to Real cieszył się z prowadzenia bardzo krótko. Ledwie trzy minuty później wyrównał Willi Orban i Królewscy wciąż mieli tylko bramkę przewagi. Lipsk nie składał broni, wręcz przeciwnie - nie mając nic do stracenia, odważnie atakował. I mimo że nie zdołał doprowadzić do dogrywki, zasłużył na słowa uznania.

Liga Mistrzów już bez Kamila Grabary

Broniący trofeum Manchester City sprawę awansu załatwił błyskawicznie. Już po dziewięciu minutach na Etihad wygrywał 2:0, skończyło się drugim pewnym zwycięstwem 3:1.

To oznacza, że z Ligą Mistrzów żegna się kolejny polski piłkarz. Kamil Grabara będzie mógł jednak opuścić Kopenhagę z podniesioną głową (latem będzie bronił już w Wolfsburgu), bo swoimi interwencjami sprawił, że drużyna najpierw awansowała do fazy grupowej, a potem do pucharowej szesnastki - po kilkunastu latach przerwy. W dwumeczu z Manchesterem City nasz bramkarz miał pełne ręce roboty, na Etihad popełnił poważny błąd, ale oczywiście nie przez to Kopenhaga odpadła z Champions League.

Zespół Pepa Guardioli pokazał siłę i potwierdził, że zatrzymać go w drodze do finału będzie bardzo trudno.

Liga Mistrzów. Zostało dwóch polskich piłkarzy

Na futbolowych salonach pozostało dwóch Polaków, bo Piotr Zieliński został wykreślony z kadry Napoli za to, że nie zgodził się przedłużyć kontraktu.

W przyszłym tygodniu o ćwierćfinał Ligi Mistrzów powalczą Robert Lewandowski i Jakub Kiwior. Barcelona po remisie w Neapolu potrzebuje teraz zwycięstwa przed własną publicznością, a Arsenal musi odrobić w Londynie jednobramkową stratę z Porto.

Liga Mistrzów
1/8 finału - rewanże

Real Madryt - RB Lipsk 1:1
(Vinicius Junior 65 - W. Orban 68)
Pierwszy mecz 1:0. Awans Realu

Manchester City - FC Kopenhaga 3:1
(M. Akanji 5, J. Alvarez 9, E. Haaland 45+3 - M. Elyounoussi 29)
Pierwszy mecz 3:1. Awans Manchesteru City

2 / 3
Carlo Ancelotti oszukał skarbówkę? Grozi mu prawie pięć lat więzienia
PIŁKA NOŻNA
Liga Mistrzów. Inter Mediolan bliżej ćwierćfinału
Nowy dom Mediolan. Zieliński zmierza do Interu
Barcelona przegrała mecz o wicemistrzostwo, Robert Lewandowski z golem. Real świętuje tytuł