Liga Mistrzów. Inter Mediolan bliżej ćwierćfinału

Drużyna z Mediolanu pokonała Atletico Madryt 1:0. Borussia Dortmund zremisowała w Eindhoven z PSV 1:1.

Publikacja: 20.02.2024 23:24

Marko Arnautović

Rok temu Inter Mediolan dotarł do finału Champions League, a teraz pewnie zmierza po mistrzostwo Włoch, więc oczekiwania kibiców z Mediolanu przed tą rywalizacją były duże. Nawet biorąc pod uwagę, jak nieprzyjemnym przeciwnikiem jest ekipa wojowników Diego Simeone.

Liga Mistrzów. Marko Arnautović bohaterem Interu

Niestety w pierwszej połowie oglądaliśmy piłkarskie szachy, w drugiej akcja na szczęście się ożywiła, ale kiedy stuprocentowej okazji - ku rozpaczy publiczności - nie wykorzystał Marko Arnautović, wydawało się, że bramek już się nie doczekamy.

Arnautović, który zmienił Marcusa Thurama, odkupił jednak wkrótce winy i trafił do siatki, dobijając strzał Lautaro Martineza. Zeszłoroczny finalista pojedzie na rewanż do Madrytu ze skromną zaliczką.

W Eindhoven Borussia szybko objęła prowadzenie po bramce Donyella Malena. Holenderski napastnik, zanim przyszedł do Dortmundu, przez trzy lata występował w PSV, więc z szacunku do byłego klubu nie świętował gola.

PSV zdołało w drugiej połowie wyrównać, bo z rzutu karnego nie pomylił się Luuk De Jong. Ale to Borussia będzie faworytem w rewanżu na własnym stadionie.

Robert Lewandowski zagra w środę z Napoli

W środę na boiska wyjdą piłkarze Napoli i Barcelony oraz Porto i Arsenalu. Pozostaje mieć nadzieję, że emocje będą większe.

Liczymy na przełamanie Roberta Lewandowskiego, który na gola w Lidze Mistrzów czeka od wrześniowego meczu Barcelony z Royal Antwerp. Piotra Zielińskiego, skreślonego z kadry Napoli za odrzucenie oferty przedłużenia kontraktu, na pewno nie zobaczymy, ale w barwach Arsenalu może pojawi się Jakub Kiwior.