Paryż 2024. Obiecujący poniedziałek na igrzyskach. Szansa na medal w zapasach

Awans do półfinału siatkarzy i w biegu na 400 m Natalii Kaczmarek. W ćwierćfinale we wspinaczce na czas znalazła się Aleksandra Mirosław i Aleksandra Kałucka. Co wydarzyło się na olimpijskich arenach w Paryżu w poniedziałek 5 sierpnia?

Publikacja: 05.08.2024 22:12

Po mizernej niedzieli przyszedł obiecujący poniedziałek. Siatkarze pokonali Słowenię 3:1 i wystąpią w półfinale igrzysk. Wysoką formę zademonstrowały mistrzyni Europy na 400 m lekkoatletka Natalia Kaczmarek i dwie polskie specjalistki od wspinaczki sportowej Aleksandra Mirosław i Aleksandra Kałucka. Trójka pań zaprezentuje się w środę. Mirosław i Kałucka powalczą już o medale.

Z ważnych rezultatów zwraca uwagę postawa zapaśniczki Wiktorii Chołuj. Wygrała pierwszą walkę, w drugiej uległa, ale renomowanej zawodniczce ze Stanów Zjednoczonych Amit Elor. Ponieważ Amerykanka pokonała kolejną rywalkę Polka ma prawo wystąpić we wtorkowych repasażach, czyli wciąż ma szansę zdobyć medal, choć już tylko brązowy.

Paryż 2024. Wyniki reprezentantów Polski w poniedziałek (5 sierpnia)

• Siatkówka

Turniej mężczyzn

Ćwierćfinał: Polska — Słowenia 3:1 (25:20, 24:26, 25:19, 25:20)

Albert Komański — 34. czas (20.77)/repasaże

Aleksandra Kałucka — wygrane dwa biegi oraz bieg o rozstawienie. Awans do ćwierćfinału.

• Siatkówka plażowa

1/8 finału: Michał Bryl/Bartosz Łosiak — Herrera/Gavira 0:2 (21:23, 21:18)

Kayak cross

Ćwierćfinały: Mateusz Polaczyk — 2. miejsce w biegu/awans, Grzegorz Hedwig - 3. miejsce/bez awansu

Półfinał: Mateusz Polaczyk — 4. miejsce w biegu/bez awansu

O miejsca 5-8: Mateusz Polaczyk — 4. miejsce w biegu/8. miejsce w klasyfikacji generalnej

Kite mężczyzn: Maks Żakowski — 14. miejsce po pięciu wyścigach

ILCA 6: Agata Barwińska — 15. miejsce po dziewięciu wyścigach/bez awansu do regat medalowych

ILCA 7: Michał Krasodomski — bez awansu do regat medalowych