Paryż 2024. Porażka Igi Świątek to nie wszystko. W czwartek rozczarowań było więcej

Iga Świątek nie będzie walczyć o złoto, ale w czwartek rozczarowali również judocy, pływacy, chodziarze. Z dobrej strony pokazała się para siatkarzy plażowych, żeglarze oraz koszykarze 3x3.

Publikacja: 01.08.2024 23:17

Dwukrotna wicemistrzyni świata w chodzie sportowym (na 20 km) Katarzyna Zdziebło zajęła w Paryżu dopiero 30. miejsce.

Definitywnie zakończyli występy na igrzyskach judocy. W czwartek wygrali dwie z czterech walk. Nawet nie zbliżyli się do strefy medalowej. We wtorek zawiodła Angelika Szymańska. Judocy wracają do Polski bez medalu.

Pływacy wciąż pozostają z jednym — i to bardzo dobrym — występem w finale Krzysztofa Chmielewskiego, który zajął czwarte miejsce. W kolejnych kwalifikacjach przepadła na olimpijskiej pływalni odpadła trójka reprezentantów.

Na otwarcie zawodów lekkoatletycznych dwukrotna wicemistrzyni świata w chodzie sportowym (na 20 km) Katarzyna Zdziebło zajęła dopiero 30. miejsce. U panów niewiele lepszy wynik miał Artur Brzozowski.

W olimpijskich zawodach żeglarskich odwołane zostały regaty medalowe w klasie 49er z udziałem Dominika Buskaka i Szymona Wierzbickiego. Polski duet popłynie w piątek. W windsurfingu Paweł Tarnowski spadł z drugiego na czwarte miejsce, ale awansował do ćwierćfinału. Jest w nim również Maja Dziarnowska.

Na pierwszym miejscu w grupie w turnieju siatkówki plażowej są Michał Bryl i Bartosz Łosiak. Nie stracili jeszcze seta.

Karabin pneumatyczny trzy postawy kobiet

Kwalifikacje: Natalia Kochańska — 6. miejsce/awans do finału, Aleksandra Pietruk — 20. miejsce/bez awansu

Turniej mężczyzn

1. runda: Adrian Meronk — 49. miejsce

• Judo

Kat. 100 kg mężczyzn

1/16 finału: Piotr Kuczera — Thomas Briceno (Chile) 10:0 (ippon)

1/8 finału: Piotr Kuczera — Zelym Kotsojew (Azerbejdżan) 0:10 (ippon)

Kat. 78 kg kobiet

1/16 finału: Beata Pacut — Kłoczko — Ange Ciella Niragira (Burundi) 10:0

1/8 finału: Beata Pacut — Kłoczko — Guusje Steenhuis (Holandia) 0:1

Kwalifikacje: Piotr Ludwiczak — 35. miejsce

• Jeździectwo

Skoki przez przeszkody

Kwalifikacje drużynowe: Adam Grzegorzewski, Maksymilian Wechta, Michał Tyszko — 17. miejsce/bez awansu

• Boks

Kat. 66 kg kobiet

1/8 finału: Aneta Rygielska — Busenaz Surmeneli (Turcja)

• Szermierka

Turniej drużynowy we florecie kobiet

Hanna Łyczbińska, Julia Walczyk — Klimaszyk, Martyna Jelińska, Martyna Synoradzka (rez.)

Ćwierćfinał: Polska - Japonia 30:45

O miejsca 5-8: Polska — Egipt 45:21

O miejsce 5: Polska — Francja 44:45

• Żeglarstwo

Klasa 49er

Regaty medalowe: Dominik Buksak/Szymon Wierzbicki — wyścigi anulowane, przeniesione na piątek 2 sierpnia