Aktualizacja: 24.11.2024 19:18 Publikacja: 16.11.2023 13:26
Turniej Barbórkowy
45. Turnieju Barbórkowego w podnoszeniu ciężarów
Foto: materiały prasowe
Udział w imprezie wezmą nie tylko Polacy, ale także ciężarowcy zza granicy. Znajdą się w tym gronie wielokrotni uczestnicy mistrzostw Europy i mistrzostw świata. Miejscowi fani będą mogli dopingować rodaków, m. in. Arsena Kasabijewa, Arkadiusza Michalskiego, Kacpra Urbana czy Olafa Pasikowskiego. Zwycięzca odbierze czek na 7 tys. zł.
Zapasy to dyscyplina, która od lat daje Polakom olimpijskie medale. Perspektywy na to, że podobnie będzie w Paryżu, są mgliste.
Kilkunastu łyżwiarzy wciąż czeka na medale igrzysk olimpijskich w Pekinie, bo Trybunał Arbitrażowy ds. Sportu w Lozannie (CAS) nie wie, czy i jak ukarać Rosjankę Kamilę Walijewą.
Kwalifikacje olimpijskie w podnoszeniu ciężarów wychodzą na ostatnią prostą. Polacy o wyjazd do Paryża będą mogli powalczyć w przyszłym roku jedynie na dwóch imprezach, a sytuacja jest trudna.
Marta Walczykiewicz weszła do zarządu Polskiego Związku Kajakowego. - Chcę realnie pracować dla dobra środowiska - zapowiada wicemistrzyni olimpijska z Rio de Janeiro
Europejczycy są coraz bardziej przekonani, że mogą wpłynąć na ochronę klimatu poprzez zmianę codziennych nawyków
Otylia Jędrzejczak została wybrana na stanowisko prezesa Polskiego Związku Pływackiego. Mistrzyni olimpijska z Aten w tajnym głosowaniu pokonała Pawła Słomińskiego.
Narendra Modi chce zorganizować igrzyska. Ma na to duże szanse, choć indyjski komitet olimpijski od miesięcy jest w kryzysie i nie ma dyrektora generalnego.
Imane Khelif, algierska złota medalistka olimpijska w boksie, której występ na igrzyskach w Paryżu wzbudził tyle kontrowersji, stała się obiektem zainteresowania kreatorów mody.
Stanisław Pozdniakow zrezygnował z funkcji szefa Rosyjskiego Komitetu Olimpijskiego, co może oznaczać, że tamtejszy sport szuka drogi powrotu do łask
Myślę, że Sławomir Nitras wielu porwał pasją, a przynajmniej przekonał do swoich idei. Jesteśmy bogatym krajem i stać nas na igrzyska, wcale nie kosztem przeciętnego Polaka.
Projekt organizacji imprezy to centralny punkt planu rozwoju polskiego sportu, którzy przygotowuje minister Sławomir Nitras
Już opadł kurz po tegorocznej paraolimpiadzie w Paryżu, buchalterzy posegregowali medale według kolorów, obliczyli, jaki statystycznie nakład finansowy przypada na jeden medal, osłabło też zainteresowanie sekundami w wyścigach i centymetrami w rzutach. Można więc zachować się „niesportowo” i zadać pytanie: od jak dawna osoby niepełnosprawne traktowane są po ludzku?
Do dyskusji o wynikach polskich olimpijczyków w Paryżu całkiem sporo może wnieść ekonomia – uważają badacze z Uniwersytetu Jagiellońskiego.
12–15 tys. zł za mkw. mają kosztować mieszkania na osiedlu, w które czas i pieniądze zainwestował Robert Lewandowski. Niewykluczone, że osiądą tam polskie bohaterki igrzysk w Paryżu.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas