„Rzeczpospolita” najbardziej opiniotwórczym medium października!
Czytaj za 9 zł miesięcznie!
Aktualizacja: 30.08.2015 16:31 Publikacja: 30.08.2015 16:31
Foto: Fotorzepa, Maksymilian Radzimirski
Na malowniczo położonym wśród gór jeziorze już padł rekord mistrzostw świata. Do zawodów zgłosiło się ok. 1300 sportowców z 77 krajów, najwięcej w historii. Szanse na medale ma niewielu. Zdecydowana większość przyjechała do Francji w jednym celu – wywalczenia prawa uczestnictwa w igrzyskach w Rio.
W Aiguebelette wystartuje 14 polskich osad. O medalach wspomina się dosyć nieśmiało. Polacy raczej nie należą do faworytów, ponieważ ten sezon nie jest kluczowy. Formę trzeba przygotować na przyszłoroczne igrzyska. Jest jednak wyjątek. Jest jedna osada, dla której miejsce poza podium będzie porażką.
PKOl jest organizacją, która moim zdaniem nadal nie spełnia pokładanych w niej oczekiwań - mówi "Rzeczpospolitej" Tomasz Chamera, członek zarządu Polskiego Komitetu Olimpijskiego i prezes Polskiego Związku Żeglarskiego
Pięć brązowych medali zdobyli Polacy podczas mistrzostw świata na krótkim basenie w Budapeszcie. Nigdy wcześniej nasi pływacy nie stawali na podium tej imprezy częściej.
Polska sztafeta mieszana 4x50 m stylem zmiennym zdobyła brązowy medal mistrzostw świata w pływaniu na krótkim basenie. Taki sam krążek wywalczyła na 50 m kraulem Katarzyna Wasick.
Międzynarodowa Unia Kolarska (UCI) chce zakazać wdychania tlenku węgla. Inhalacje gazem stosował m.in. zwycięzca tegorocznego Tour de France i Giro d'Italia, mistrz świata Tadej Pogacar.
Krzysztof Chmielewski zdobył brązowy medal pływackich mistrzostw świata na 200 metrów stylem motylkowym. To trzeci taki sukces reprezentacji Polski w Budapeszcie.
Nest Lease, to nowy gracz na polskim rynku leasingowym, będący częścią grupy Nest Bank. Firma powstała w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie mikro i małych przedsiębiorców na elastyczne i nowoczesne rozwiązania finansowe. Dzięki zaawansowanej technologii i indywidualnemu podejściu, Nest Lease planuje w ciągu dwóch lat wejść do grona dziesięciu największych firm leasingowych w Polsce. W rozmowie z Lechem Stabiszewskim, pełniącym funkcję p.o. prezesa zarządu Nest Leasing S.A., przyglądamy się strategii i ofercie Spółki oraz trendom w branży leasingowej.
W eliminacjach mistrzostw świata w 2026 roku Polska czeka jeszcze na jednego rywala. Będzie nim Hiszpania i Holandia. Obie reprezentacje bardzo chciałyby się znaleźć w grupie z Biało-Czerwonymi. Musiałyby jednak przegrać w ćwierćfinale Ligi Narodów.
Przegrany meczu Hiszpania - Holandia oraz Finlandia, Litwa i Malta będą rywalami reprezentacji Polki w przyszłorocznych kwalifikacjach mistrzostw świata. Nasza drużyna znów w dniu losowania okazuje się najsilniejsza.
Po zakończeniu fazy grupowej Ligi Narodów znany jest już podział na koszyki przed losowaniem eliminacji Mistrzostw Świata 2026. Ceremonia odbędzie się 13 grudnia w Zurychu.
- Najważniejszym celem i najuczciwiej postawionym jest awans reprezentacji na mundial, gdzie wciąż miejsc dla Europy jest niewiele - mówił w rozmowie z Arturem Bartkiewiczem Kamil Kołsut, szef działu sport "Rzeczpospolitej", który był gościem podcastu "Rzecz w Tym".
Salvatore Schillaci, król strzelców mistrzostw świata w piłce nożnej z 1990 roku (turniej rozgrywano we Włoszech) zmarł w wieku 59 lat.
Co dalej z reprezentacją Polski? Wiadomo już kiedy Biało-Czerwoni wrócą do kraju i kiedy rozegrają kolejne spotkania. Niestety slaby występ w eliminacjach, a teraz podczas Euro, będzie miał negatywne konsekwencje dla przyszłości polskiej drużyny.
W wieku 78 lat zmarł Bernd Hölzenbein, napastnik reprezentacji Niemiec i mistrz świata z 1974 roku.
FIFA poinformowała, że piłkarski mundial odbędzie się w sześciu krajach na trzech kontynentach.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas